Wątek: Narrenturm
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-03-2015, 09:47   #82
Manji
 
Manji's Avatar
 
Reputacja: 1 Manji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnie
Noraku świetny post. Generalnie od samego początku dobrze piszesz, reagujesz na moje posty, przedstawiasz nam Klarę dzięki czemu czytelnik wie kim ona jest i co można się po niej spodziewać.

Moi drodzy, już niebawem koniec sceny pierwszej i posypia się PD-ki.
Na obecną chwilę Noraku bije wszystkich na glowę, a więc dostanie PD-ków najwięcej. Podam także za co zdobywacie PD-ki, bo na pewno nie za zabijanie stworów.
Główne źródło PD-ków to:
1. Światotworzenie, czyli jeśli ja czegoś nie napisałem, wy możecie to dodać, byle by pozostać w konwencji poprzednich postów.
2. Za podjęte akcje i odgrywanie postaci. Innymi słowy im bardziej ożywiacie postać tym więcej PD-ków.
3. Za kontynuację wątków zawartych w moich postach.

Dlaczego o tym piszę? Ponieważ chciałbym zwrócić uwagę graczy na to by zaczęli pisać o tym co wasi BG czują, by pokazać ich twarz, a także by akcje BG nie były zawarte w kilku słowach. Poza tym panowie, dostrzegam pewną tendencję, czyli wstawianie dialogów tworzonych na gdoku. Rozumiem wstawić taki dialog do swojego posta, ale niech stanowi połowę posta, a nie całość. Taki post zupełnie nie wnosi nic do gry. To tak jak grając w realu MG was pyta co robicie, a wy jedynie gadacie między sobą. A może tak piszecie, bo zwyczajnie was zanudzam swoimi postami? Jeśli tak to prosiłbym abyście wyrazili swe opinie tu w komentarzach.

Wracając do ubogich deklaracji:
Przykład: gdy jeden gracz 1 opisze w trzech słowach co jego postać myśli o danej sytuacji, a drugi 2 opisze to w dziesięciu zdaniach. Ja gdy siadam do pisania posta zaczynam wykonywać testy. Jak myślicie ile akcji można podjąć w deklaracji trzech słów? Otóż nie wiele. Dodatkowo pisząc krótko, macie na dzień dobry ujemne modyfikatory, ponieważ skoro jest napisane 'na odwal się' to zakładam, że BG także czynność wykona 'na odwal się'. Natomiast gdy pojawia się szczegułowy opis działania to wręcz muszę dać dodatnie modyfikatory (a nawet z góry uznać czynność za udaną akcję jeśli jest bardzo dobrze opisana).
Tak więc zachęcam do pisania więcej detali, które umilą nam wszystkim grę, a także ci co czytają ten wątek będą mieli przyjemną lekturę.

Pozdrawiam
Manji
 
__________________
Świerszcz śpiewa pełen radości,
a jednak żyje krótko.
Lepiej żyć szczęśliwym niż smutnym.
Manji jest offline