Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-03-2015, 14:55   #9
Balzamoon
 
Balzamoon's Avatar
 
Reputacja: 1 Balzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputację
Elf sięgnął po mieszek który wylądował na piersi nieprzytomnego człowieka, zdecydował że z podziękowaniem poczeka aż krasnolud będzie do niego zwrócony twarzą a nie plecami.
– Naugrim ma rację to może tylko pomóc. Karczmarzu czy masz moździerz i tłuczek do ziół? Będzie mi potrzebne też trochę mąki. - zwrócił się do Barlimana.
– Panie toż to tylko chwast! - oczy właściciela „Pod Rozbrykanym Kucykiem” rozszerzyły się wyraźnie.
– W odpowiednich rękach ten „chwast” staje się wielce pomocnym ziołem. Przytrzymaj rannego zamiast mnie. - uśmiechnął się Faedaelen i ustąpił miejsca. Z mieszka wyjął mniej więcej połowę zawartości i zaczął odrywać okwiat od łodyżek. Bezwiednie zaczął przy tym nucić w języku elfów ten fragment „Ballady o Leithian” w którym Luthien uzdrowiła ranę Berena przy pomocy ziół, według podań między innymi właśnie athelasu. Ludzie słysząc to odsunęli się trwożliwie szepcząc między sobą o czarach i tajemnych mocach elfów. Gdy przyniesiono moździerz Feadelen roztarł listki i łodyżki na miazgę, dosypał szczyptę mąki i tak uzyskaną maść nałożył na płótno którym miała być okryta rana. Oderwany okwiat zgarnął do miski i podał jednej ze służących.
– Zaparzcie je i wystudźcie napar. Gdy ranny będzie chciał pić podajcie mu go zamiast wody. - następnie podszedł sprawdzić jak przebiega operacja.
 
__________________
"Prawdziwy mężczyzna lubi dwie rzeczy – niebezpieczeństwo i zabawę, dlatego lubi kobiety, gdyż są najniebezpieczniejszą zabawą."
Fryderyk Nietzsche
Balzamoon jest offline