Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-03-2005, 12:13   #27
Hood
 
Reputacja: 1 Hood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłość
Pozwól, że ja zacytuję:

"Jeżeli poruszasz się w obrębie czyjegoś obszaru zagrożenia, lub przekraczasz jego granice, zwykle prowokujesz okazyjny atak. Jeśli twoją jedyną czynnością jest poruszanie się (nie bieg) [zauważ: JEDYNĄ nie rzucanie zaklęcia itd, więc cała runda schodzi na przejście, a w tym czasie bojownik ma swój regularny atak] w czasie twojej akcji, przestrzeń, z której zaczynasz uważana jest za niezagrożoną i dlatego też twoi przeciwnicy nie zyskają okazyjnego ataku przeciwko tobie. Jeżeli wkroczysz w następny obszar zagrożenia, wrogowie mogą cię zaatakować, kiedy będziesz go opuszczał. Dodatkowo, jeśli twoją jedyną czynnością jest krok 1,5 metrowy, wrogowie nie mają okazyjnego ataku przeciw tobie."

Zatem nie ma okazyjnego w sytuacji, gdy jedynie się poruszasz - darując sobie atak, czy inną akcję std.
Atak okazyjny to atak, który wykorzystuje fakt, że z jakichś powodów bronisz się gorzej. Jeśli zatem postanawiasz uciec od wroga sprowokujesz go, ale wycofując się tyłem nie, jednak wtedy poruszasz się wolniej niż przeciwnik...
Więc dobrze, że Ci przykro, bo się mylisz...

Cytat:
Mówimy tutaj o konkretnej sytuacji.
Taki sposób jest dobry na każdą sytuację. Jest jedynym sposobem, jaki pozwala magowi wygrać. A kto powiedział, że mistyczny nie jest wojownikiem? Skoro mag ma księgę (ma czary, nie ma gołej klaty) to nie możesz odbierać łucznikowi łuku (albo chociaż kamieni). Poza tym, ja też podawałem EWENTUALNOŚCI...
Nie widzę powodu, aby ustawiać wojownika 100m od maga... Zazwyczaj walki nie zaczyna się z takiej odległości. Na gołe klaty to nie znaczy, że nie może być zza winkla. Zrozum czlowieku, 100m od maga to faworyzacja maga i mag powinien wygrać. 0,5m od maga to faworyzacja wojownika, wojownik powinien wygrać. Ty podajesz sytuacje szczególne, ja też mogę - ale to do niczego nie prowadzi. To jakbys chciał podać sytuację - wyobraź sobie, że wojownik jest związany, nieprzytomny i na -8... No pewnie, że mag wygra...

[ Dodano: 2005-03-17, 12:19 ]
Poza tym o ile mnie pamięć nie myli arena LastInn nie ma wymiarów pozwalających na ustawienie się na 100m

Elvin - jak widzę - nie ma ochoty na pojedynek tu na tym forum i 1 na 1. Skoro tak bronisz magów, może my się spotkamy 1 na 1 na ubitej ziemi? Powiedzmy za ok. 2 tygodnie, jak znajdę trochę czasu?!
 
Hood jest offline