Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-03-2015, 12:15   #18
Cattus
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 1 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Eryku, więc dlaczego taka osoba świadomie utrudnia życie innym swoją nieumiejętnością zapamiętania kilku prostych zależności? Jeśli naprawde istnieje konkretny powód dla którego ktoś nie jest w stanie tego przyswoić, to powinien o tym uprzedzić innych i zdwoić swoje wysiłki nad nadrobieniem luk w wiedzy. W innym wypadku jest to zwyczajne olewactwo. Skoro komuś brak talentu do RPG (o ile potrzeba talentu do zapamiętania np. k20+cecha) to czemu dalej gra? Czemu nie zapisze sobie tego na kartce? Mnie osobiście było by niesamowicie wstyd kolejny raz świecić oczami przed innymi i przyznać się do elementarnej niewiedzy, która jest wymagana i o którą tu się rozchodzi.


Cedryku, ale czy potrzebne nam są tu dokładne definicje i nazwy? Ja zawsze myślałem że RPG to spotkanie ze znajomymi, browarek, turlanie kośćmi i snucie ciekawej opowieści na którą ma się bezpośredni wpływ. A czy podchodzi to pod definicję gry czy teatru to jakie to ma znaczenie? Ja tam zawsze nazywałem to grą bo Role Playing Game. Co za różnica? To nie mineralogia dla której opal nie jest minerałem bo nie pasuje do definicji, a zabawa z jakimiś tam zasadami, na które wszyscy zgadzają się przed jej rozpoczęciem.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem