Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-03-2015, 10:16   #36
Raist2
 
Raist2's Avatar
 
Reputacja: 1 Raist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputację
Ja nie twierdzę żeby uczyć się każdej tabelki na blachę, każdej strony, ale żeby po 10 sesji w danym systemie/świecie, zapamiętać jaką kość i z czym używasz.

Może to jest związane z tym, że ludziom to się wydaje czarną magią? I na dobrą sprawę wypierają z siebie tą wiedzę? Boją się jej? No ale skoro poznali w jednym systemie, to czemu tak kurczowo się go potrafią trzymać, a z innymi nawet nie próbują się zapoznać?
Bo właśnie taka sytuacja najbardziej mnie skłoniła do zaczęcia tego tematu. Znajoma zna zasady NS'a (jak dobrze, nie miałem okazji sprawdzić), ale już najprostszej zasady Armii Apokalipsy [dosłownie, każdy test (jeśli występuje) polega na rzuceniu k6 i dodaniu do tego jednej z 6 cech, 2 fizyczne, 2 społeczne i 2 umysłowe, każdy zestaw ma odpowiedzialną za reakcje i akcję wartość, i tyle), myśleliśmy żeby ją wciągnąć do Wilkołaka: Apokalipsy, to się wtedy dowiedziałem od mg że zaraz by namawiała właśnie na przejście na mechanikę NS..... wg mnie oWoD ma łatwiejszą więc tego nie rozumiem.

Jeśli ktoś lubi grać czysty storytell, spoko, nikt mu nie broni, nikt mu nie karze. Bo najważniejsza jest dobra zabawa.
 
Raist2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem