Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2007, 11:49   #3
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Rhamonciu, fajnie prawisz ale
Cytat:
Pomysł wydaje mi się żadnym pomysłem.
Zganiłaś mnie, ale z dalszej części tekstu zwracasz uwagę na pozytywne strony takowego.
Nazwałem to pomysłem z braku innej nazwy. Może "Propozycja gry" lepiej by pasowała.
Oczywiście, gracze muszą mieć wbudowane zapędy do takiego grania, być może wszyscy są MG w innych drużynach (albo kiedyś prowadzili). Nie przeczę, że w mitycznej, standardowej drużynie coś takiego może być trudne do zastosowania.
Poza tym, doświadczone drużyny to w moim mniemaniu nie Ci, którzy po prostu świetnie odgrywają postacie, ale także osoby które widzą w RPG daleko szersze pole do manewru. I być może takie rozwiązanie jest właśnie dla nich.

Co do PBF to nie mam nic do dodania. Widzieliśmy już sesje, w których deklaracje graczy były jedno-linijkowymi postami w stylu "Uderzam go mieczem".

mini offtop
Wyróżniamy 3 postawy graczy: (wyciąg z poltera.pl, by nie szukać daleko)
Cytat:
Napisał Dhaerow
Aktora - gracz decyduje o tym co robi postać używając tylko jej wiedzy.
Autora - gracz decyduje o tym co robi postać używając własnych a nie postaci priorytetów (np. granie pod konwencję - gramy w dark fantasy więc strzelę mu w plecy z kuszy). Decyzje te są potem podciągane pod postać by wyglądały wiarygodnie, bądź nie (tzw. postawa pionka)
Reżysera - gracz nie tylko decyduje o tym co robi postać lecz także elementy świata i enpeców. (np wymyślenie w trakcie sesji nowego znajomego dla postaci).
Postawy, jak widać, nie pokrywają się w 100% z samym GNS, jest to dodatkowa teoria, dodatek do GNS'u.
Zresztą jest tam więcej tego, zapraszam do czytania tutaj.
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.

Ostatnio edytowane przez Darken : 02-04-2007 o 11:51. Powód: poprawa składni bbcode
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem