Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-03-2015, 18:59   #14
Omnix
 
Omnix's Avatar
 
Reputacja: 1 Omnix nie jest za bardzo znanyOmnix nie jest za bardzo znanyOmnix nie jest za bardzo znanyOmnix nie jest za bardzo znanyOmnix nie jest za bardzo znanyOmnix nie jest za bardzo znany
Po przeczytaniu listy ObywatelaGranita (tudzież Granitu... bo nie wiem którą odmianę masz na myśli).

Stwierdzam, że mój system tworzenia był całkiem podobny. W skrócie zawsze skupiam się na tym, żeby graczon dać tylko tyle informacji ile rzeczywiście mogą posiadać (biorąc pod uwagę jakieś ewentualne odstępstwa od normy w tym przypadku).

Oczywiście świat tworzę na dużo większą skalę z polityką, problemami, gospodarką i nawet nudnym codziennym życiem zwykłego chłopa, aczkolwiek nie wszystko podaje graczom na talerzu. W końću to ich przygoda, odkryć ten cały dziwny magiczny świat.

Jeśli chodzi o artefakty, to nie byłem nigdy skory dawać graczom jakieś ogromne ilości. A jeśli już coś dostali, to nie był to wielki miecz godny legend, a raptem pierwszy udany eksperyment jakiegoś zaklinacza, tudzież jakiś artefakt znaleziony w zwłokach poprzednika.

Zdarzyło mi się parę razy, robić nową sesję w tym samym świecie co poprzednia. W takim przypadku ciekawą opcją jest zrobienie jej lata po wydarzeniach z poprzedniej (okazja aby ukazać wpływ poprzedników na świat gry). Można nawet niektóre z postaci połączyć bezpośrednio do poprzednich. Sam miałem okazję mieć gracza, który grał jako syn swojej poprzedniej postaci. W takim przypadku artefakty po prostu odziedziczył, choć wiadomo, że czas może zrobić swoje i mogą one stracić część magii.

Zdecydowanie, tworzenie świata gry jest jednym z moich ulubionych procesów w byciu Mistrzem Gry. I choć trochę lat minęło od ostatniego czasu jak mistrzowałem, to łezka w oku się kręci na samą myśl
 
Omnix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem