Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2015, 03:23   #46
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał -2- Zobacz post
Lenistwo wydaje się sensowne, ale z tym się nie zgadzam, Campo. To się całkowicie rozmija z ideą storytellingu.
Z niczym się nie rozmija. Idea storrytelling to opowiadanie historii. Rolepaying, to gra fabularna. Storryteling to nie roleplaying, to roletelling... Jak nie kumasz tego, to i nie mam o czym dyskutować, bo będziemy się rozmijać i pisać sobie a muzom. To są skróty myślowe, klucze, które albo widzisz albo nie. Argumenty typu brak zasad jest zasadą, lub zasadą jest rozsądek prowadzącego albo zasadą jest stawianie skrzypiec przy lodówce to dla mnie banialuki. Ja nie mówię, że storrytelling jest zły. To po prostu co innego. A ten temat jest o grze fabularnej. Są systemy w których mechanika wspiera storytelling i na tym to powinno polegać, aby tworząca sie opowieść nie była wyssanym z palca opowiadaniem bajeczki). Sesje i settingi, które nie mają mechaniki to dla mnie zwyczajne widzimisię a na dodatek ja pisałem wcześniej przecież z myślą o grach, w których świadomie rezygnuje się z mechanki wycinając ją z zasad. Dla mnie to strata czasu i energii. Lepiej napisać samemu opowiadanie albo książkę w klimatach świata. W takiej sesji mogę popisać od czasu do czasu i tylko wtedy, gdy mam ochotę na lanie klimatycznej wody a to, że to gra i sesja rpg to tylko grzecznościowe zwroty, aby nie robić przykrości mistrzowi prowadzącemu i współpiszącym.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 03-04-2015 o 03:26.
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem