Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2015, 14:14   #60
Aramin
 
Aramin's Avatar
 
Reputacja: 1 Aramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie coś
Cytat:
W przypadku braku mechaniki, dobry MG po prostu widzi w czym gracze się wyspecjalizowali, jakie mają cele i jakie wydarzenia przyniosą im satysfakcję. I przydziela im odpowiednio motywującą ilość sukcesów i porażek. Ma również możliwość takiego ustawienia wydarzeń, by były jak najbardziej dynamiczne i filmowe.
Na LI raczej nie poprowadziłbym sesji z pełnoprawną mechaniką. W świecie realnym sesje bez mechaniki prowadziłem od wielkiego dzwona jako odstępstwo od reguły. Pech na kościach faktycznie może się zdarzyć i frustrować, ale dodaje smaczku i adrenaliny do gry. Bez mechaniki gra to film MG, który gracze oglądają sobie bo wszystko zależy od jego widzimisię. Ja osobiście wolę jak wydarzenia na sesji same toczą się w filmowy sposób niż gdy MG "reżyseruje" grę dla dobra funu. Widziałem próby takiego tworzenia filmowości na przekór graczom i mechanice wbrew i jestem o nich jak najgorszego zdania.
Mechanika jest po to żeby dodać losowości i elementów gry. Wszystko jest rzeczą gustu, ja osobiście wolę jednak tradycyjny Roleplay, a nie storytell.

EDYTA:podczas mojego pisania posta pojawiło się co najmniej dziewięć wpisów o.O
 
Aramin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem