Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2015, 14:53   #17
Omnix
 
Omnix's Avatar
 
Reputacja: 1 Omnix nie jest za bardzo znanyOmnix nie jest za bardzo znanyOmnix nie jest za bardzo znanyOmnix nie jest za bardzo znanyOmnix nie jest za bardzo znanyOmnix nie jest za bardzo znany
Wydaje mi się, że w tym przypadku to nie aura mistycyzmu, ani magia zawarta w przedmiocie, a sam wybór przedmiotu jest nieco komiczny.

Zamiast 'skarpet translokacji', daj graczowi jakąś broszę którą może gdzieś przypiąć, czy nawet zaklętą monetę którą rzuci i w momencie zetknięcią z ziemią przeteleportuje go w dane miejsce. 'Magiczne skarpety' choćbyś był Tolkieniem, zawsze bedą nieco komicznym artefaktem.

Przykład z monetą.
'Znajdujesz dziwną monetę, która swoim kolorem wyróżnia się nieco od reszty pobliskich monet. Przyglądając się jej bliżej zauważasz ślady użytkowania, obtarcia i zadrapania, jednak pomimo wszystko moneta zachowuje swój blask jak gdyby dopiero została wybita. Przy bliżej inspekcji zauważasz, że jest też nieco cięższa niż standardowa złota moneta. Podbijasz ją delikatnie kciukiem i łapiesz w locie. Rzeczywiście, jest zdecydowanie nieco cięższa. Podbijasz ją ponownie, lecz tym razem twoja dłoń muska monetę, która odbija się i delikatnie leci ku ziemi. Widzisz moment w którym moneta uderza o ziemię.

Czujesz jak powietrze ucieka z twoich płuc, zamykasz oczy i gdy je otwierasz , zdajesz sobie sprawę, że coś jest nie tak jak powinno. Spoglądasz w dół i moneta leży pod twoimi stopami, mimo tego iż upadła kawałek od ciebie. W dodatku masz pewność, że stół z której wziałeś tę monetę był po twojej był po twojej prawej, a teraz jest za twoimi plecami. Podnosisz monetę i zauważasz, że 3 wybita na jej środku, w dziwny sposób zmieniła się na 2. Twoje znalezisko okazało się dużo bardziej ciekawsze niż początkowo oczekiwałeś.'

Ja bym to zrobił mniej więcej tak No ale oczywiście, to tylko moja propozycja. Ale mam nadzieję, że zobrazuje o co mi chodzi
 
Omnix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem