Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2015, 21:08   #21
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Jandar gwałtownie powstał, górował nad wszystkim tak stojąc. Skinął głową dziewczynie i uśmiechnął się już normalnie do dziewczyny. Wokół oczu pojawiły się zmarszczki od uśmiechu.

- Jandar, na szczęście spadły ci łuski złota z oczu.

Potem rozejrzał się. Półdrow bo tego nie dało się ukryć, przemawiał jak jaki „Czerwony Czarodziej”.

- Krasnoludy szanują prawo, przynajmniej większość z nich. Dlatego jeszcze żyjesz Drowie, tylko dlatego żaden z krasnoludów cię jeszcze nie zabił. Oddanie tego przestępcy, straży będzie najlepszym wyjściem, mimo wszystkich animozji, panującymi między krasnoludami i elfami szanują one swe prawa, choć z nich drwią. Lepiej cieszyć się niewielką nagrodą niż spędzić życie w kopalniach krasnoludów. Nie mogę zagwarantować ci złota, lecz on też ci tej nagrody nie zagwarantuje, bo nie jest w stanie. Raczej skończysz gdzieś z plecami przyozdobionym sztyletem. Krasnoludowi łamiącemu prawa własnej rasy nie można ufać w żadnej kwestii. Jednakże jego historia jest tak nieskładna, że nie trzyma się kupy. Pęka w szwach. Nie chcę mieć z tym nic wspólnego, wolę go odstawić do straży. Większość z nas przyszyła szukając tu dobrze płatnej pracy, lecz niekoniecznie zaraz będącej przestępstwem.

Słysząc potwierdzenie swojej propozycji z ust elfa wiedział, iż pomysł pojmania przemytnika padł na płodny grunt.

- Dobrze prawisz, wszak to samo mówiłem od początku. Tak będziemy mieli gwarancje zapłaty i bezpieczeństwa, przynajmniej od większości Stalowych Tarcz.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 06-04-2015 o 21:13.
Cedryk jest offline