Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-04-2015, 15:06   #87
Matyjasz
 
Reputacja: 1 Matyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemu
To DnD istnieje w wersji bez komputera?
Ktoś potrafi to policzyć i się bawić? Znaczy wiem, że są ludzie, którzy rozwiązują zbiór zadań z matmy dla zabawy ale aż tylu?

Bez żartów,
Może system jest dla tych ludzi za ciężki?
Osobiście lubię cyferki, mechanikę, mechaniczny rozwój, jego planowanie, szukanie najlepszego rozwiązania i tym podobne ale nie potrafię przeliczać numerków w czasie rzeczywistym.
Policzenie obrażeń za 20k6 to dla mnie k20 pełnych rund a i tak pewnie się pomylę.
Tak samo jak gdzieś widziałem pomysł pula 20 kości i liczenie sukcesów. Mniej upierdliwe ale też straszne.
Także pamiętanie +1 za X, +2 za Y, +1 za Z, ataki okolicznościowe ich limit, kiedy nie limit i to wszystko w krótkim zakresie czasowym.
Brrrr....

Jeżeli coś wymaga więcej niż trzech obliczeń to jest złe.
W PBF mniej widoczne bo jest dużo czasu na całościowe podejście do tematu, ale na szybko to łatwiej dla mojego umysłu poruszać się po nieeuklidesowych geometriach uciekając przed mackowatym, plugawym przedwiecznym bogiem.
 
Matyjasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem