Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2015, 15:35   #31
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
- Szczerze mówiąc trochę czasu minęło nim się jako tako ostatni raz bitawiniakowałem i to w 6-ed. Ale mam wątpliwości...

1- Zniesienie limitu na magiczne przedmioty wydaje mi się doprowadzi do wyścigu zbrojeń bo właściwie nie ma limitu, ot aby nie powtarzać z danej kategorii i się mieściło z limicie ogólnym... Nie znam tak dobrze bitewniaka i to jeszcze armii bywają dla mnie prawie dziewicze np. Lizaki, więc nie wiem czy dobór przedmiotów jest pi x oko zrównoważony. Nie wiem też jak traktować specyficzne "ustrojstwa" jak np. runy krasiów czy marki w chałasie.

2- No nie mówice mi, że gobasowy lodzik za te 50 pkt, imperialny za ok 100 a jakieś chałasowy czy ogrowy za 200 to ta sama kategoria... No chyba nie jak dla mnie... W bitewniaku oni nie są na solo i tańsze charakterki nawet jak słabsze "na klatę" czy inne staty i skille rownoważą to ceną i na ogół zalewem tanich jednostek. W momencie gdy z założenia chodzi nam o pojedynek między szefami to mam wrażenie, że takie tanie armie i ich szefy bazujące na ilości a nie jakości raczej będą mieli straty nie do odrobienia. Bo z założenia powiedzmy taka bazowa jednostka ogrów czy chałasu ma przewagę jednostkową nad takim gobami czy skavami. A u hirołów to się potęguje. A nie ma reszty armii by jakoś to wyrównać. Być może takie są właśnie założenia tej zabawy ale dla mnie raczej doprowadzi to do zalewu hirołó z tych raczej drogich punktowo armii.

3- Do tego co właśnie z "planszą"? Są jakies podchody, strzelania, magia itd. czy od razu się zakłada że jest zwarcie? Jesli to pierwsze to jak na ekranie, bez raczej mapy chyba, pokazać te manewrowanie z tury na turę? Bo wówczas do zwarcia w ogóle mogłoby nie dojść w ekstremalnym wypadku. No a jak to drugie to właściwie odpadają bonusy "szybkich" armii jak skavy, elfy czy rogasie których atuty polegają w sporej mierze właśnie na mobilności. Trochę podobnie z eterykami, lataczami czy innym wszędołazami.



Co ja proponuje...

1- Wprowadzić kategorię punktowe. Za bazę przyjąć "gołego" charakterka. Limit do ustalenia co ileś tam. Wówczas taki gobas mógłby się meirzyć z jakimś Imperialcem ale niekoniecznie z ogrem czy chałasowcem.

2- Ustalić jasne zasady co do poruszania się, magowania i strzelania lub nie po mapie.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline