Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2015, 10:14   #58
Slan
 
Reputacja: 1 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
Leslie nie rozstając się z mieczem, w towarzysstwie Stefana i Vilmunda udała się na poszukiwanie redakcji Głosu Ishvalu. Bydynek znajdował się na Suchych Wzgórzach, najmłodszej i najbiedniejszej części miasta, gdzie nie było nawet porządnej kanalizacji. Redakcja znajdowała si w niskim budynku bez okien, z cegły nie pokrytej tynkiem. Weszli do środka i okazało, że w budynku redakcji mieści się także drukarnia, prycze dla pięciu osób, a nawet kuchnia. Środka przebywało się trzech ludzi, sami Ishvalczycy. Za biurkiem siedział młody mężczyzna, o zapadniętych oczach, niski ubrany w kaszkient i znoszony garnitur. Dziewczyna w robotniczym stroju o włosach opadających na połowę twarzy, która pracowała przy maszynach drukarskich. Starszy jegomość w stroju Komisarza politycznego z Drachmy, pozbawiony lewej nogi i ręki, które zastąpiono automailami, dosyć prymitywnymi jak . Twarz miał pokrytą gęstą siecią blizn. Skierował się do wyjścia nie zwracając uwagi na przybyłych…

Gdy zostali sami, Leslie podeszła do Algiego i chrząknęła. Ishvalczyk podniósł wzrok znad jakiś papierów i zawołał.
- To ty!
- To Ja! - o odparła Armstrongówna
- Chroni mnie wolność słowa! Nie dam sobie kneblować ust! -
- Ja ich nie chcę kneblować ] - odparła doskonale naśladując swoją matkę. Ishvalkja przerwała pracę i zaczęła przeszukiwać skrzynię.
- Nie jesteśmy w Amestris! Nie masz tu władzy!
- No właśnie, to nie Amestris Leslie uśmiechnęła się nieznacznie; Algio rozerwał koszulę.
- Jestem gotów oddać życie za wolność słowa - zawołał, a ishvalka od druku wyjęła stary muszkiet i wycelowała w stronę ih stronę.
- Znowu! Czemu wszyscy mnie bierzecie za tą podłą faszystkę! Nie jestem nią. Stefano! Di Quualcosa.
 
__________________
Myśl tysiąckrotna to tysiąckroć powtórzone kłamstwo.
Myśl jednokrotna, to niewypowiedziana prawda...
Cisza nastanie.
Awatar Rilija
Slan jest offline