Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2015, 16:57   #4
GizmoAdon
 
Reputacja: 1 GizmoAdon nie jest za bardzo znanyGizmoAdon nie jest za bardzo znanyGizmoAdon nie jest za bardzo znanyGizmoAdon nie jest za bardzo znanyGizmoAdon nie jest za bardzo znanyGizmoAdon nie jest za bardzo znanyGizmoAdon nie jest za bardzo znany
Asmodian, termin jest do 29 kwietnia. Post wstawiłem wczoraj po północy, więc 2 tygodnie równo.

Dekline
1. Jeśli Zamierzałbyś grać norsmenem, to znajomość Norski jest niezwykle ważna, jednak z niewolnikiem wygląda to zupełnie inaczej. Jeśli został porwany podczas ostatniego rajdu na Bretonię, to zapewne będzie więcej wiedział o swojej dawnej ojczyźnie, a jeśli urodził się w niewoli, to wiedza żeby unikać wróżbity jarla (bądź króla), ponieważ może zaprosić go do rytuału mającego przewidzieć jaka pogoda będzie za tydzień, mu w zupełności może wystarczyć. No chociaż coś o swojej wiosce też powinien wiedzieć. Właśnie w przypadku jeńca sprzed pięciu lat można wybrać profesję z Rycerzy Graala, lub podstawowego podręcznika. Taka postać może być rodowitym bretończykiem, lub nawet imperialnym nieszczęśnikiem, który przypadkiem zawitał w tamte strony w momencie kiedy przybyli Sarlowie.

2. Mechanika będzie używana, chociaż będzie więcej storytealingu. Np. podczas walki z tak zwanymi mobkami (MMO ) nie będziemy rzucali na każdy atak czy obronę, ponieważ to tylko sztucznie przedłuży rozgrywkę. W takich sytuacjach będę jedynie co jakiś czas wykonywał rzut procentowy, aby zobaczyć jak postać będzie się dostosowywać do danej sytuacji, np. Swen podczas nocnej pijatyki poczuł się zbyt pewny siebie i wyzwał do walki na pięści dwóch ochroniarzy marienburskich kupców, którzy są akurat w wiosce. Jego WW wynosi 55 (jest doświadczonym wojem), do rzutu dostaje modyfikator +10, ponieważ tamci są słabszymi wojownikami, ale dostaje też negatywny modyfikator -20, ponieważ ich jest dwóch i jest już nieźle podchmielony...
Czy Swen skończy z rozbitą głową pod stołem, to będzie też zależało od decyzji gracza. W pojedynkach za to będziemy już znacznie częściej używali mechaniki. Będę też wykonywał tajne rzuty, jak to na MG przystało, na przykład kiedy będą organizowane zasadzki, albo w sytuacjach kiedy można użyć jakiegoś elementu otoczenia aby zdobyć przewagę.

3.Posty mogą być krótsze, ale takie, które są adekwatne do sytuacji. Jak ktoś napisze co w stylu ,,robię to co inni'', to każdego krew może zalać.

4. Mam w planie wstawienia tak z czterech przykładowych postaci, tylko część mechaniczna i krótki opis charakteru aby dzięki temu można było napisać historię dla tych którzy chcą grać, ale nie mają pomysłu na postać. Możesz poczekać na to albo skorzystać z tego programu, do którego link Wysłałeś.

Z chęcią zobaczę jak Piszesz, a ta edycja jest spowodowana moją dziwną klawiaturą . Zdarza się i to dość często, że kiedy piszę, to zjada mi literę albo ją dubluje. Przed wstawieniem tego postu jeszcze raz przeczytałem jego treść i poprawiłem błędy, ale jak to Zombianna zauważyła i uprzejmie raczyła mnie o tym powiadomić na PW, zrobiłem to niezbyt dokładnie, więc poprawiłem
 
GizmoAdon jest offline