Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-05-2015, 20:27   #141
valtharys
 
valtharys's Avatar
 
Reputacja: 1 valtharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputację
Ruy w milczeniu zniósł obelgi krasnoluda i focha młodej damy. Jednak gdy ta już miała wyjść Estalijczyk pokręcił tylko smutno głową. Nie lubił Friedy, i praktycznie było mu to obojętne czy pójdzie czy zostanie, ale była członkiem zespołu. Nie chciał rozłamu. Nie chciał waśni i sporów. To było dla niego ważniejsze. Poczekał aż odejdzie kilka kroków, i spojrzał na Bazraka. Ten kiwnął prawie niezauważalnie głową ruszył za nią. Gdy zrównał się z nią, rzucił do niej:

-A dla mnie będziesz pracować? - zapytał, nie oczekiwał od razu odpowiedzi -Nie musimy się lubić ani kochać, ale jesteś jedną z nich. Znasz ich dłużej niż ja was, i głupio było by tak odchodzić. Nie chcesz pracować dla szlachcica, proszę bardzo. Pracuj dla mnie. Dostaniesz 150 złotych koron, swoją i moją część udziałów w łupach. Droga do Esk, do Gór Środkowych i tak nam po drodze, więc czemu nie zarobić. Mówisz o byciu piratem, i choć gówno wiem, to jednak nauczyłem się jednego. Nie przepuszcza się okazji, która wchodzi nam sama do łap. Mam w dupie czy to zleca mi baron czy sam Arcykapłan. Liczy się kasa, a jeśli chcemy robić to co nam się będzie podobało, niestety musimy od czasu do czasu nagiąć nasz honor i dumę. - słowa które wypowiadał mówił poważnie, nie śmiał się, ani nawet nie uśmiechał -Nie tylko ty masz marzenia, nie tylko ty masz jakieś ambicje i cele. Baron płaci, ale praktycznym szefem tego pierdolnika będzie jakiś krasnolud. A z niego taki władyka, jak z Ciebie koza.. - ostatnie słowa wypowiedział już jednak z uśmiechem - Nie chcesz od niego pieniędzy dobrze. Pracuj więc dla mnie. Ode mnie dostaniesz kasę. I nie mów że to to samo, bo przyjmiesz inne zlecenie, i pewnie i tak te pieniądze kiedyś były w łapach jakiegoś grubego, spasionego i głupiego szlachciury.
 
__________________
Dzięki za 7 lat wspólnej zabawy:-)
valtharys jest offline