Wątek: Prawa autorskie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-05-2015, 22:26   #52
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ogryzek Szatana Zobacz post
Dodatkowo chciałbym odnieść się do tego, co napisał Anonim:
Nie zgadzam się. Ktoś coś stworzył i ma prawo zrobić sobie z tym co tylko mu się podoba. Chce udostępniać tylko odpłatnie? Ok, jego sprawa. Chce ganiać każdego, kto wstawi np. grafikę bez jego pozwolenia gdziekolwiek? Niech i tak będzie, takie ma prawo, jego sprawa.
Spoko, tamto to moje postulaty nie związane z dzisiejszym stanem prawnym. Raczej takie marzenie o nowej, lepszej przyszłości, gdzie nie będzie grubych niesprawiedliwości (hy, absolutnie nie komunizm, ale i nie ultrakapitalizm). Takie tam ględzenie. Tamto nie oznacza, że całkiem za darmo - po prostu w innym systemie płatniczym. Zresztą ostatnio czytałem, że mój (hy, narcyz, egocentryk: nie tylko mój - ktoś z takim samym zdaniem jak moje dotarł wysoko) pomysł niedługo wejdzie w życie i gdyby te przepisy zatrybiły to pojawią się darmowe i profesjonalne poradnie prawne. Czy to oznacza, że ci prawnicy będą przymierać głodem? Nie. To oznacza, że dostaną pieniądze z budżetu. Wszyscy za to zapłacą, ale wiadomą stawkę i być może (mam taką nadzieję) każdy na tym skorzysta - wystarczyłoby, żeby spadła ilość spraw o znęty i już będzie lepszy świat. Albo porady w sprawach rodzinnych czy o podział majątku - takie podstawowe, które by rozjaśniły ludziom "przedpole".

A jak nie zatrybią? Cóż. Kolejny urząd na który będziemy bulić pieniądze przez kilka, kilkanaście lat, a potem ktoś z tym skończy (jak z innym świetlanym pomysłem, który okazał się być bublem i ślepym zaułkiem - początkowo popierałem, ale szybko przejrzałem na oczy - nie to, żebym cokolwiek decydował, tego nie piszę).
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem