Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-05-2015, 11:23   #12
Spaiker
 
Spaiker's Avatar
 
Reputacja: 1 Spaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwu
Gdy karczmarz przywołał służkę, khazad rzucił na nią okiem tylko raz.
"W tej karczmie na pewno nie ma jak wywołać awantury", pomyślał.
Gdy karczmarz opowiadał o swoich problemach z rolnikami, krasnolud upijał piwa łyk za łykiem.
- Za rzeką, za rogatkami na moście, podobno rabusie grasują. Ale o tym mi Rappe druciarz opowiadał, a on ma kozie łajno miast rozumu. -Kontynuował miejscowe plotki karczmarz.
-A to ciekawe, będzie trzeba uważać. -Odrzucił nie odsuwając kufla od ust Skali.

Dopiero opowiadanie młodego gońca oderwało go od kufla, nie żeby powiedział coś co mogło okazać się prawdą. Ale młodzian miał jeszcze w zanadrzu pewnie ciekawsze nowiny.

-Jestem Skali Narinson. -Skrzywił się khazad, po upiciu kolejnego łyka piwa. -A dokąd, to już mi nie wiadomo. Tyle lat na wozie siedzę i ludzi wożę w tę i powrotem, że i własny kierunek zatraciłem.
Opowiadając, ręką wskazał karczmarzowi by podał drugą kolejkę . -Kolejny obieram z dnia na dzień, a ty młodzieńcze z czym tak pędzisz do Sigmaringen?
 
__________________
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
On a long enough time line, the survival rate for everyone drops to zero.
Spaiker jest offline