Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2007, 10:10   #45
denis
 
Reputacja: 1 denis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwu
Stary ksiąze z pomocą macochy wstał ze swojego miejsca . W dłoni dierżył kielkich pełen wina . W tym czasie słuza roznosiła po sali kielichy , tak ze po chwili wszytscy trzymali w rekach kryształowe puchary .
" Rad jestem , ze tym razem szczecie mojej córki idzie w parze z racja stanu " Macocha stojąc turz obok Ksiecia szepneła mu cos do ucha . Mężczyzna spojrzał na macoche ptająco , a ta usmiechnała sie kiwajac głową ...
" Na prosbe mej ukochanej córki , postaram sie by wesele odbyło sie jak najszybciej , gdyz o ile mi wiadomo jest szczerze oddana swemu narzeczonemu i jak najszybciej pragenie zamieszkac w twierdzy na Gorze Ihien " - wzniósł puchar w góre " Niechaj zyją w szczesciu i zgodzie " Wypił mały łyk , a wszyscy goscie wznoszac okrzyki radosci wiwatowali na czesc młodej pary ....
Gdy ostatnie toasty zostały sepłnione stary ksiaze opadł niemal zupełnie bez sił na fotel ... Macocha wraz z jednym z paziów pomogła mu wstac ... We trojke ruszyli w strone wyjscia ...

Tymczasem Ksiaze Albrechy w spokoju wysłuchał toastow , sam upił jedynie mały łyk wina i odstawił kielich ...
Gdy dworacy zaczeli , coraz głosniej , domagac sie by "młoda para " zatanczyła zwrócił sie do Verity , kłaniajac sie "Moge prosic " .
W zasadzie nie czekał na odpowiedz . Orkiestra zagrała niezwykle modnego ostatnio walca ... Albrecht ujał waska kibic Verity tak ze tej zaprało przez chwile dech w piersiach i ruszyli ...
Ksiaze juz od pierwszego kroku , jak człowiek ktory przyzwyczajony jest do wydawania polecen , silna meska reka prowadził ksiezniczke po parkiecie . Niczym mała szmaciana lalke .
Gdy taniec sie skonczył , ukonił sie lekko swej narzeczonej i powrocił na swoje miejsce ... tuz obok miejsca na ktorym ponownie zasiadła macocha ...
 
denis jest offline