Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-05-2015, 20:03   #19
brody
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Wilhelm nie mógł uwierzyć w swoje szczęście. Przemknął przez piwnicę, nikt kto nie zatrzymał i bez większych komplikacji zdołał wydostać się na ulicę. Bogowie mu sprzyjaj.
- Może w końcu, zła karta się odwróci - pomyślał.
Gdyby tylko miał przy sobie jakąś większą gotówkę, zapewne już siedziałby w jakieś zaplutej mordowni i testował swoje szczęście, przy grze w kości.
Jego mieszek jednak był niemal pusty, więc ten plan musiał poczekać na definitywnie lepsze czasu.
Wilhelm przyległ do ściany i rozejrzał się po ulicy. Na szczęście była pusty. Ktoś tędy niedawno przechodził, wszak słyszał jakieś kroki, gdy stał w piwnicy pod okienkiem. Najwyraźniej jednak już się oddalił.
Noc była ciemna, choć oko wykol. Zapewne w innych okolicznościach Wilhelm, sarkałby na taką aurę, ale obecnie było mu to na rękę.
Szlachcic nie zamierzał czekać do rana, aby sprawdzić, co zrobi "Kasa" i jak cała sprawa z martwym Mammunem się rozwiąże. On zamierzał jeszcze tej nocy opuścić Nuln i poszukać innego, bezpieczniejszego miejsca do życia.
- Może nawet powłóczę się po traktach - pomyślał - Ponoć można na tym zarobić jakiś grosz.

Wilhelm ruszył ostrożnie przed siebie i kierował się w stronę bram miasta. Te zapewne o tej porze były zamknięte, ale szlachcic miał pewien pomysł.

- Stać kto idzie? - zapytał zaspany strażnik.
- Dobry człowiek - odpowiedział Wilhelm uśmiechając się nieśmiało - Muszę cię prosić żołnierzu o pomoc. Moja teściowa zmierza do mnie w odwiedziny. Pech jednak chciał, że ponoć koło odpadło od wozu. Muszę iść ją wspomóc i czuwać nad jej bezpieczeństwem. Wypuść mnie proszę.

Rzuty: 95,44,20,34,71
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline