Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-06-2015, 14:07   #7
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Denis odruchowo wziął broń i sprawdził jej działanie. Rozładował, sprawdził działanie spustu. Wycelował w najbliższą ścianę. Po kilku sekundach załadował pistolet, zabezpieczył broń i zabrał kaburę, która była w zestawie.

Oficer miał rację. Na współczesnych polach walki EMP było zabójcze. Pomijając układ motoryczny, który po kilku lub kilkunastu minutach można było uruchomić ponownie były jeszcze systemy celownicze. Te po błysku elektromagnetycznym mogły szwankować jeszcze wiele godzin. Owszem, nie był to problem dla granatników, wyrzutni rakiet, czy cekaemów. Ale snajper z rozregulowanym celowaniem był bezużyteczny. Dlatego tak ważny był kamuflaż.

Po pierwszym dniu w nowej bazie Denis położył się na twardym łóżku. Zasnął w ciągu kilku minut. Wojskowe przyzwyczajenie. Nigdy nie wiadomo kiedy znowu będzie można się przespać, ani jak długo będzie trwać ten sen. Nie ma sensu marnować cennych minut na bezsensowne przewracanie się z boku na bok. Już nie pamiętał jak to jest mieć sny...
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline