Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-07-2015, 16:57   #15
Cattus
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 1 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Trochę mi brakuje (zresztą w ogromnej większości systemów) samodzielnego tworzenia zaklęć. Jasne, mamy te formuły będące przepisem na jakiś konkretny czar, ale nigdzie nie jest wspomniane o próbie tworzenia własnych. To jak bycie kucharzem zmuszonym do gotowania jedynie tego co ma zapisane w książce. Niby mam umiejętność naginania tych wiatrów według własnej woli, ale tylko w sposób jak mi każą. Jak to z tym jest?

Za mało grałem w młotka magiem, a jak już grałem to sesja zdychała jak na zawołanie, więc nie wiem czy aż tak mi jest to niezbędne do życia ale byłoby to coś miłego. Przykładowo jeśli mój mag ognia byłby zmuszony przepalić linę czy morze skupić czerwony wiatr magii w jednym miejscu aby tego dokonać, albo rozgrzać łańcuch żeby go rozhartować? Czy taki mag życia mógłby skierować tak zielony wiatr, aby uratować jakiś sad czy cokolwiek innego przed np. zarazą i uschnięciem? Na zdrowy rozum wydaje się że nie było by to problemem, ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonego MGa. Może przykłady nie najlepsze, ale mam na myśli bardziej kreatywne wyjście poza schematy podanych zaklęć.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem