Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-07-2015, 19:13   #17
Huang
 
Huang's Avatar
 
Reputacja: 1 Huang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skał
Jeśli chodzi o Tworzenie własnych zaklęć, zgodnie z Lore świata jest to ograniczone ze względu na to, że korzystanie z Magii jest niesamowicie niebezpieczne. Korzystanie ze sprawdzonych formuł po prostu obniża to niebezpieczeństwo do możliwego minimum. Gdyby jakiś mój gracz grając magiem w Warhammera zadeklarował, że chce eksperymentować z magią by stworzyć na własną rękę nowy czar, najpewniej bym go ostrzegł o niebezpieczeństwie... i pozwolił. Z tym, że prawdopodobnie za takie nieautoryzowane kombinacje przed uzyskaniem pozycji Mistrza Magii najpewniej miałby problemy prawne jeśli ktoś z kolegiów by się o tym dowiedział. Oczywiście jeśli przeżyłby te eksperymenty.

EDIT: Ewentualnie po chwili przemyśleń, możnaby to potraktować jako coś bliźniaczego do Guślarstwa. Guślarze właśnie dlatego muszą dorzucać dodatkową kostkę na manifestacje chaosu, bo splatają czary "na czuja", kierując się intuicją. Wydaje mi się logicznym pozwolić graczowi na eksperymentowanie z magią na podobnej zasadzie

Manipulacja wiatrem ognia by rozgrzać łańcuch... moim zdaniem lekka przesada. Nieokiełznany w związany czar wiatr magii nie ma na moje oko aż takiego impaktu na świat materialny. Ale to moja wersja. Może inni GMowie mają inne zdanie.

Niemniej, nawet podręcznik zaleca aby zasady dotyczące magii czasami naginać do potrzeb. Magia w Warhammerze to tak na prawdę energia chaosu, zaledwie troszeczkę uformowana i obdarzona szczątkowymi prawami.
 
__________________
"...i to również przeminie..."

Ostatnio edytowane przez Huang : 04-07-2015 o 19:16.
Huang jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem