Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-07-2015, 20:08   #19
Huang
 
Huang's Avatar
 
Reputacja: 1 Huang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skał
Cytat:
Takie kolegium przymknęło by oko o ile w ogóle by się dowiedziało oczywiście.
Zależy które kolegium :P

Generalnie jak już było mówione w wątku, dodatkowe czary z Królestwa magii można dokupić oddzielnie po 100 PD. Tak sobie myślę, że żeby czar był gotowy do użycia trzeba go jednak ukończyć. Czary są bardzo skomplikowanymi konstruktami umysłowymi. Takie zupełnie spontaniczne wymyślanie czarów jest chyba przesadą z tego powodu. Splatanie wiatrów magii o którym mówiłem jest raczej operowaniem bardzo surową materią magii.
Porównywanie rzucania czaru do takiego manipulowania surową magią jest raczej jak porównywanie rzeźbienia w kamieniu, do rzucania kamieniem.

Tak żeby była jasność. Proste użycie splatania magii to moim zdaniem coś co może zapewnić jakiś pomniejszy efekt dający bonus do innej czynności.
Stworzenie nowego czaru to kompletnie wyższa szkoła jazdy... i myślę że wymaga odpowiednio długich przygotować, pracy umysłowej, rozpisywania schematów, testowania teorii itp. Czary guślarskie też są bardzo dobrze opatentowane i używane przez guslarzy a jednak "nieobrobione".

Myślę że w mechanice można porównać takie hand-made czary do hand-made przedmiotów. Zawsze będą "eksperymentalne" lub nawet "Improwizowane" przez co mniej skuteczne. Aby oszlifować je i uczynić możliwymi do powszechnego użycia, należałoby na prawdę długo nad tym pracować. Taki jeden zwykły czar jest faktycznie owocem życiowej pracy czarodzieja i jego życiowym osiągnięciem. Aby tego nie dewaluować, ograniczałbym nieco graczom możliwości co do wymyślania własnych zaklęć.
 
__________________
"...i to również przeminie..."
Huang jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem