Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-07-2015, 08:25   #90
chrysletY
 
chrysletY's Avatar
 
Reputacja: 1 chrysletY jest na bardzo dobrej drodzechrysletY jest na bardzo dobrej drodzechrysletY jest na bardzo dobrej drodzechrysletY jest na bardzo dobrej drodzechrysletY jest na bardzo dobrej drodzechrysletY jest na bardzo dobrej drodzechrysletY jest na bardzo dobrej drodzechrysletY jest na bardzo dobrej drodzechrysletY jest na bardzo dobrej drodzechrysletY jest na bardzo dobrej drodzechrysletY jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Nie "złe" tylko niepotrzebne i niewykonalne, bo jakakolwiek unifikacja systemów etycznych/moralnych jest z góry skazana na klęskę; jest ich za dużo,
A ja uważam, że moralność jest jedna, ponieważ tylko najwyższa jej forma zasługuje na miano moralności. Jest to ateistyczna moralność sytuacyjna.
Szkoda, że nie jesteś zainteresowana dalszą dyskusją, ale co poradzę

Cytat:
a sytuacje, o których można przyłożyć tą ocenę, są zbyt skomplikowane, by miało to sens większy
Ja bym powiedział, że w niektórych sytuacjach nasza niewiedza sprawia, że nie jesteśmy w stanie ocenić moralnie danego czynu - ale problem wynika z naszej niewiedzy na temat dotyczących sytuacji czynników, a nie niedoskonałości ateistycznej moralności sytuacyjnej.

Wydaje mi się, że już tutaj o tym pisałem
 
__________________
She bruises coughs, she splutters pistol shots
But hold her down with soggy clothes and breezeblocks
chrysletY jest offline