Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-04-2007, 23:15   #18
Szusaku
 
Reputacja: 1 Szusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwu
Adam, sala rozpraw

Probowal sie skupic na najlepszym doborze pytan. Jednak co chwile jego mysli sie rozpraszaly. W jakis dziwny sposob zostal wybrany, tym ktory zada pytania. Z jednej strony nie mial nic przeciwko temu. Pozwoli mu to przejac kontrole nad tym czego sie dowiedza, jednak nie mial ochoty pozniej wysluchiwac narzekan. Odsunal jednak te mysl od siebie, skoro rezygnowali z takiego przywileju, widocznie wiedza nie byla dla nich az tak istotna.

Zastanwail sie nad propozycjami pytan. Joannie, zalezalo zdecydowanie na losie tego zakolkowanego wampira. Przez chwile uznawal to za stracone pytanie, jednak po chwili olsnilo go, ze jest istotne. Najwyrazniej nie wszystkie wampiry przezyly/zostaly zakfalifikowane do transformacji. Dobrze byloby wiedziec, jak taka procedura wyglada.

Ponownie jego mysli przerwala Szachistka, pierwsza czesc jej wypowiedzi go nie zaskoczyla. Domyslal sie ze jezeli beda chciec naciagnac reguly gry, orly odplaca tym samym. Gorzej z druga czescia. Byl pewien, ze beda zadawac pytania po jednym i dopiero po otrzymaniu odpowiedzi, beda zadawac nastepne. Teraz musieli przewidziec ruchy na przod. Postanowil ...

- Dziekuje za niezasluzone zaufanie, ktorym mnie obdarzyliscie, - Mowil, spokojnym miarowym glosem, patrzac gdzies poza nich - Pani Joanno, panie Januszu ... uwazam co nastepuje: Nie warto pytac po co nas wybrano, poniewaz jezeli taki cel istnieje, niewatpliwie zostanie nam zdaradzony abysmy mogli go wykonac. Trzeba natomiast koniecznie zapytac czemu akurat nas wybrano, poza istotnoscia pytania samego w sobie, moze to nam dac pewien wglad w ich motywacje i cele, przynajmniej dotyczace nas. Drugim istotnym, z mojego punktu widzenia, pytaniem byloby to zaproponowane przez pania Joanne, co sie stalo z zakolkowanym szalonym wampirem. Chociaz przyznam ze konkretnie jego los nie interesuje mnie zbytnio, to mozemy miec szanse dowiedziec sie czegos wiecej na temat, mozliwosci przemiany wampira w czlowieka lub czymkolwiek sa nasi gospodarze.

Ostatnie pytanie, ktore uwazal za istotne, bylo najwiekszym zagraniem w ciemno. Jednak byl go w dziwny sposob pewien.

- Ostatnia moja propozycja pytania, moze sie wydac dziwna. Jednak mysle ze ma duzy sens. Chcialbym zapytac o historie, przynajmniej w skrocie, organizacji, ktorej goscmi jestesmy. Bo - wzial gleboki oddech - Historia magistra vitae et futura est ... czyli historia jest nauczycielka zycia i przyszlosci.

Zamknal oczy, w jego myslach krazyla tylko jedna obawa. Slowa Szachistki ... niczego sie nie dowiesz, nie pytaj dlaczego ...
 
Szusaku jest offline