Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-07-2015, 19:46   #5
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Poczytaj na spokojnie opisy w znaczkach zapytania.
Tego czego nie ma m.in.:
Poziom Endurance i Hope jest dla każdej rasy inny i nie ma się na bazowy wpływu. Dopiero potem w grze wychodzi jak się te poziomy zmieniają. Dużo tłumaczyłem na forum o mechanice, ale to nie wiem czy jest bardzo potrzebne do tworzenia postaci. Jak Cię interesuje to popatrz na komentarze do sesji "Bractwo Dzikich Krajów" i "Bractwo Smoczego Łba" (to drugie w archiwum sesji fantasy).

Endurance to wytrzymałość postaci. Walka, podróż, wysiłek fizyczny i tak dalej wpływa na poziom. Ja będę uzupełniał stan tego poziomu w przygodzie. Gracz ma na niego wpływ zdając pozytywnie testy podroży, unikając obrażeń w walce, nosząc mniej ciężką zbroję (o ekwipunku to już będzie potem, po dostaniu sie do sesji).

Z Endurance jest związany poziom Fatigue (zmęczenia), jeśli wytrzymałość spadnie poniżej poziomu "zmęczenia", to mechanicznie trudniej zdawać testy do czasu odpoczynku (odbudowania sił fizycznych).

Hope (Nadzieja), to poziom siły ducha BG. To pokłady jego wewnętrznej mocy, z której może czerpać podczas przygód do pokonywania przeciwności, osiągania zamierzeń (mechanicznie wydany punkt zwiększa mechaniczne szanse na zdanie testu).

Z Nadzieją związany jest Cień (Shadow). Robiąc brzydkie rzeczy (kłamstwo, manipulacja innymi, zdrada, groźby, tortury, złodziejstwo, niepotrzebne odbieranie życia i tak dalej - automatycznie) lub przebywając z skażonych Cieniem terenach/posiadanie skażonych złem przedmiotów (przez oblany test Korupcji) BG łapią punkty Cienia.
Jeśli poziom punktów nadziei spotka się lub spadnie poniżej poziomu punktów Cienia, to BG ma epizod "szaleństwa". Np. Boromir miał taki goniąc za Frodo. Thorin chciał prowadzić wojnę z Elfami i Ludźmi z Jeziora, Pipin ukradł Galdalfowi Palantir, Frodo postanowił na końcu zatrzymać Pierścień dla siebie, etc. Wtedy MG przejmuje kontrolę nad BG a po skończonym epizodzie, postać łapie pierwszy stopień wady (degeneracji ku złemu). Z Cienia można się oczyszczać, ale o tym ewentualnie później.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline