Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-07-2015, 10:47   #24
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Rezydencja Barensów - Antigua:

Szlachcic wziął głęboki wdech. Wstał z krzesła, zaplótł ręce za plecami i ruszył powolnym krokiem w stronę cienistej sylwetki kobiety w oknie.


Gryzący dym papierosowy irytował Richarda. Jednak wieloletnie doświadczenie dyplomatyczne nie pozwalało mu na choćby najmniejsze skrzywienie.
- Propozycja zacna. Zwłaszcza możliwość wywarcia pomsty na Kompanii Wilka zdaje się przypadać do gustu moim towarzyszom - spojrzał na korsarza.
- Jest jednak jeszcze jedna kwestia, która nie powinna pozostać bez odpowiedzi. Jest tu z nami znakomity historyk, znawca kultury antycznej - wskazał teatralnym niemal gestem na Ferrata. - Jakoś nie potrafię znaleźć powodu dla którego on również został przez was “zaproszony”. Wszak szeroka wiedza z zakresu historii ani nie daje mu przewagi w walce z zakażonym, ani tym bardziej nie daje mu większych szans w tropieniu tegoż osobnika. Śmiem zatem koncypować iż szanowny Ferrat znajduje się tu z nami raczej ze względu na prowadzone badania. Tenże wniosek prowadzi do dalszych konkluzji: Denis Arcon, poławiacz również jest w tym zanużony po uszy.
Kącik ust Richarda powędrował ku górze na myśl o zgrabnym porównaniu, które zastosował. Na chwilę nawet zapomniał o gęstym dymie zalegającym wokół rozmówczyni.
- Obydwaj otrzymali czarne krzyże od waszych szpiegów. Proszę zatem o wyjaśnienie mi kwestii waszego zainteresowania wobec Ferrata, Arcona i Enzo Castellari’ego.

Ostatnie wymienione nazwisko było blefem, bo Richard nie miał żadnych dowodów na to, że Black Cross miał coś wspólnego ze zniknięciem lurkera. Z drugiej strony kto miałby coś wiedzieć na ten temat jeśli rodzina Barens, która okazywała sie jeszcze potężniejsza niż mogło wydawać się postronnym mieszkańcom archipelagu Oriona.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 29-07-2015 o 10:44. Powód: formatowanie
Mi Raaz jest offline