Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-08-2015, 14:07   #25
Xill
 
Reputacja: 1 Xill jest na bardzo dobrej drodzeXill jest na bardzo dobrej drodzeXill jest na bardzo dobrej drodzeXill jest na bardzo dobrej drodzeXill jest na bardzo dobrej drodzeXill jest na bardzo dobrej drodzeXill jest na bardzo dobrej drodzeXill jest na bardzo dobrej drodzeXill jest na bardzo dobrej drodzeXill jest na bardzo dobrej drodzeXill jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Moim zdaniem nad takimi rzeczami jak np. przepłynięcie oceanu wpław czuwa mistrz gry i jeśli on mówi że nie da się czegoś zrobić to żaden wynik na kości Ci nie pomoże i żadnym podręcznikiem się nie wybronisz
Prawda, w wielu sytuacjach można nie dopuścić po prostu do danej akcji. Ale skutki tonięcia to już zasady opisane w wielu podręcznikach, które trzeba by zmienić, żeby wyszło sensownie, bo wiem człowiek, który tonie, albo się udusi wodą albo nie. Nie otrzymuje obrażeń i po uratowaniu będzie mógł za godzinę normalnie walczyć, a nie uciekać, bo zostało mu już mało życia.

Cytat:
Mechanika ma być prosta i szybka żeby zbytnio nie przerywała narracji.
Akurat mam stałą ekipę do gry i lubimy mechaniczne prowadzenie. Bez mechaniki nie potrzebne by nam były jakiekolwiek książki RPG, bo świat można wziąć sobie z jakiegokolwiek filmu fantasy czy science-fiction. A mechanika, żeby była realistyczna, wcale nie musi być mocno skomplikowana. Dzikie Pola są tego dowodem, gdzie walka nie jest trudna, a ma wiele założeń realnej walki. Sam również szukam złotego środka, czyli realizmu połączonego z prostotą i np. takie "Śródziemie" z masą rzutów i tabelek zdecydowanie mnie odstrasza.

Cytat:
W D&D, tak jak w normalnym świecie, nikt nie przeżyje dziesięciu uderzeń w głowę - zresztą nie widziałem żeby gdziekolwiek w mechanice D&D były uderzenia w głowę.
Owszem, w DnD nie ma czegoś takiego jak uderzenia w głowę czy w ogóle miejsca trafienia, co już działa na minus tego systemu. Poprzez trafienie w głowę, serce itp. uznaję trafienie krytyczne. No ale akurat DnD jest systemem opartym na heroizmie bohaterów, a mnie bardziej kręcą klimaty przyziemne.
Cytat:
sprawdź fanowski dodatek Ołów do Neuro
Mam okazję zagrać w Neuroshimę na zasadach Ołowiu teraz w sierpniu, więc zobaczę, z czym to się ma i może mi się spodoba. Z tego co słyszałem, to każde trafienie może być śmiertelne i znika coś takiego jak życie.

Cytat:
Rekonwalescencja ran z Ołowiu też ma odjechane zasady
To jest akurat coś normalnego. Jak złamiesz kość, to zakładają Ci gips na 4 tygodnie i wtedy sprawdzają, czy już się zrosło, czy jeszcze trzeba Cię w gipsie potrzymać. Mi taka mechanika pasuje. Lepsze to niż pójście spać i samo się uleczy.

Dzięki za wszelkie propozycje, choć np. z takiego "Fatal" raczej zrezygnuję.
 
Xill jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem