Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2015, 18:09   #3
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Z dalszych przemyśleń to myślę że będzie dużo walut, niestety w większości o małym zasięgu. Oczywiście będą waluty takie jak NY$ czy kwity na paliwo z Det ale im dalej od "ośrodka emisyjnego" tym ich wartość będzie mniej uchwytna. Oczywiście na stałych liniach 8 mili czy karawan z NY będzie pewność że co kwartał będzie można je wymienić na towary ale im dalej od stałych tras tym ich wartość będzie blakła.

Pewnym problemem będą małe transakcję, tutaj myślę że mogą się pojawić lokalne brakteaty bądź inne drobne monety które posłużą żeby dać dzieciakowi żeby kupił sobie garść landrynek. W przypadku większych transakcji myślę ze rozwiązaniem będzie jakiś scentralizowany magazyn bądź zakład przetwórczy wystawiający weksle w zależności od tego ile farmer przywiózł zboża/warzyw/owoców/żywca/mleka i weksle te w okolicy będą służyły do transakcji (nie tylko dla farmerów) ale oczywiście weksle takie będą miały niewielki zasięg.

Niewielki zasięg walut lokalnych będzie prowadził do ciekawej sytuacji kiedy BG przed zmianą okolicy będą musieli wymienić walute na twarde gamble które będą się nadawały do handlu w innych lokacjach.
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem