Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-08-2015, 14:42   #611
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
- No niekoniecznie. To co wymieniłeś to raczej taki socjal który przy konkretniejszych robotach i dłuższym czasie oraz stałej bazie raczej jest zapewniony przez pracodawcę. Jak byśmy pracowali dla jakiegoś plantatora czy właściciela kopalni myślę, że wyglądałoby podobnie.

- Zaś co do wypłaty to może nie koniecznie pieniądze tylko jakieś gamble w czymśtam i tak byśmy dostawali. Nawet jakby się nic nie działo ot, zwykła służba wartownicza. Po prostu opłata za dostępność i czas.

- No ale teraz sobie pomyśl, że pilnujemy takiej kopalni czy plantacji i jest jakiś akszyn co wchodzimy do akcji, nawet nam się udaje, przywozimy szpej do właściciela a on wszyskto zgarnia dla siebie. No sorry... Za co? Takie coś jesti już coś ekstra a nie zwykłe wartowanie. I tak zrobiliśmy swoją robotę bo udało nam się obronić lokację. A teraz jeszcze mamy za friko oddać zdobyty sprzęt? A jak nam się podoba mamy kupić za 100% ceny tak samo jak byle przydrożny gamblożerca z Pustkowi czy innej wiochy. Jedyny bonus z tego taki, że mogą nam potrącić z wypłaty i nie musimy od ręki wywalać gambli czy dolców na to. Jakoś tego nie trawię i nie ogarniam takich rachunków.

- Ja uważam, że za szpej powinniśmy mieć jakiś procent, premię czy co. Wówczas to jakoś mobilizuje do przywożenia szpeja do bazy. Robi się taki socjalizm co to wzbogacamy Firmę gamblami a sami nic właściwie nie mamy. A jak chcemy to jesteśmy zadłużeni czyli jeszcze raz za to samo wzbogacamy firmę za te same gamble. Nie przekonuje mnie taki układ.

- A generalnie jak tak mam być zadłużony a i tak zbroimy się we wspólnej zbrojowni to chyba oddam część gambli do niej i zostawię sobie to na co mnie stać.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline