Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-08-2015, 13:10   #89
Matyjasz
 
Reputacja: 1 Matyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemu
Felix widział co czynił jego elficki towarzysz i czuł się jak zwykły zabobonny wieśniak pełen lęku i szacunku przed potęgą i furią ognistego wichru magii. Lękał się samego siebie, gdyż on też mógł wyzwolić taki gniew żywiołów.
Obok nienawiści do wroga czuł też pewien szacunek, że mimo tak straszliwego natarcia reszta z nich miast pierzchnąć odpowiedziała swą salwą. Celną i śmiertelną wymierzoną w najlepszego fechmistrza z nich.
To był jego obowiązek by ruszyć mu na pomoc. Volker żył i chodził sam, Roran padł bez zmysłów i potrzebował pomocy. Próbując zasłonić głowę dobiegł do krasnoluda i schował się oczekując kolejnej salwy obok nieprzytomnego Thurina.
- Roran skurwysynu, nie waż się tu umierać. Dałem ci słowo. Co moi przodkowie pomyślą jeżeli nie dotrzymam słowa.
Mówił owijając bandaż w jednej dłoni i przykładając gazę do rany. Nie był medykiem ale magia chciała by chociaż sprawiał pozory nim jej użyje i użył. Gdyby nie „naturalna” zdolność regeneracji krasnoluda, mógł być poza możliwością uratowania.
Na szczęście udało mu się utrzymać kompana w gronie żywych a wróg uciekł.
- Będzie żył. Zaklęcie powiodło się, lepiej niż się spodziewałem. - Skłamał, coś musi wyjaśnić nadzwyczajną regenerację krasnoluda. - Rany reszty są głębokie i wątpię bym osiągnął taki rezultat. Magia jest potężną i kapryśną siłą. Mogę tylko przyśpieszyć proces, Thurin jak się ocknie zwykłymi metodami też może pomóc.
- Shallyo dopomóż, bo twoje dzieło czynie. - Powiedział zabierając się za pomoc reszcie rannych, zaczynając od przytomnego Reinera. - Niech ten kto może chodzić rozejrzy się za miejscem na obóz.
Ciężko westchnął i zabrał się za naprawianie szkód ich, w pewnym sensie, zwycięstwa.
 
Matyjasz jest offline