Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-09-2015, 18:20   #59
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
Wiesz, jakby się rozejrzeć tak po ludziach, z którymi miałem okazję grać (a podejrzewam, że wiele osób potwierdzi te spostrzeżenia), to erpegowcy zwykle traktują daną "głównonurtową" grę jako niedorobiony starter (co określiłeś półśrodkami albo wybiórczą szczegółowością) i dążą przez własną pracę do stworzenia jak "najgłębszego" świata na podstawie tych materiałów dla własnych kampanii (patrz ilość materiałów fanowskich rozszerzających dane uniwersum). Mówienie takim, żeby grali według instrukcji, się nie sprawdzi, bo traktują tę instrukcję tylko jako punkt wyjściowy do własnej gry czy nadprodukcji materiałów - a stąd bierze się potrzeba mechaniki wiernie oddającej dopracowany w ten sposób świat. .
Nie, nie bierze się. Bierze się stąd, że komuś się chce - mi zazwyczaj się nie chce dlatego nie robię domowych reguł chyba, że jako domową regułę nazwiesz rezygnację z niektórych reguł oryginalnej mechaniki. Wyjątkiem są tutaj Władcy Stworzenia, w których wywaliłem niemal całą mechanikę i sobie po prostu tworzę świat (bo wydaje się, że już nikt inny nie odpisze w tamtej sesji, a napisałem, że ja się poddam). Tak, przy okazji - jak ktoś chce dołączyć to niech napisze do mnie PW. Wydaje się, że to jest jedyna rozgrywka cokolwiek mająca wspólnego z Władcami Stworzenia, która nie zemrze.
Cytat:
Napisał Mansfeld Zobacz post
Jesli komuś nie odpowiada oryginalna struktura gry, zawsze może wybrać spośród tysięcy produktów erpegowych. Nikt nie zmusza do męczenia się z produktem, hałsrulowania, wycinania z ważnych, integralnych jego części. Prościej zagrać, poprowadzić inny system RPG
Nikt tu ze mną nie chciał grać w All Flesh Must Be Eaten
Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Przeczytałem tą uczoną dyskusję powyżej i w sumie nie bardzo rozumiem. O co kaman?
Podzielam to stanowisko.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem