Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-09-2015, 17:16   #32
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
Powergamer od kogoś kto akurat ten raz optymalizuje postać rózni się tylko - i aż tym - że powergamer pragnie zrozumieć jak gra działa, jak reguły w korelacji ze sobą działają, wreszcie - czy gra rzeczywiście wspiera przyjęty "duch gry" (Rules As Intended?). Ci ludzie po prostu lubią eksploatować grę i bawić się tym.
Mylisz się - chodzi o zwycięstwo. Nad graczem czy MG, bez znaczenia.

Cytat:
Mylisz powergamerów ze zwyczajnymi oszustami
Przeczytaj jeszcze raz ten akapit.

Cytat:
jednocześnie utrudniając przeciwnikowi stosowania podstawowych zasad gry stosując niesportowe zachowanie - przeciąganie, rozpraszanie, celowe pomyłki np.
Oszust oszukuje. Żadne z tych zachowań nie jest nielegalne - ale każde jest traktowane jako niesportowe i każde pozwala na sprowokowanie błędu przeciwnika (ominięcie zasady, kolejki, błąd) lub po prostu na granie na wynik.

Cytat:
Wydaje mi się iż ktoś tu miał do czynienia z dosłownie kilkoma nieprzyjemnymi osobami,
Hehe -sam byłem powergamerem więc znam naprawdę sporo sztuczek na "zaginanie" systemów w które grałem - Veto!, M:TG, Doomtrooper, WFB, wiele gier online, rzadziej w sesjach, ale tu też się zdarzało. Z doświadczenia wiem, że nie chodzi o eksploatację zasad - chodzi o ten błysk rezygnacji ciśniętego nooba, kiedy wbija się mu masakrę.
 
Asmodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem