Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-10-2015, 12:19   #18
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Zagrałbym w sesję, w której zwykli ludzie stykają się z jakąś nietypową sytuacją. Gdzie gracze tworzyliby zwykłych szarych Kowalskich, a MG władowałby ich w zupełnie nietypowe zdarzenie. Mogliby np. zyskać supermoce. Ale nie na zasadzie: "wybieram czytanie w myślach i kontrolę płomieni". Raczej na zasadzie postawienia przed faktem dokonanym. "Ojej, ugryzł mnie zmutowany pająk, teraz mogę się przykleić do ściany...eh, tylko po co?". Oczywiście tutaj byłoby pole do popisu dla MG. Może np. tajny agent wykradł nanoboty pozwalające wykorzystywać 100% mózgu i w czasie ucieczki uwolnił je w wagonie metra. Kilka przypadkowych osób nagle staje się superkomandosami, ale są ścigani przez CIA, KGB, NSA, ABW, czy inne WSI.

Żeby gracz czuł ogromny potencjał z tego co zyskał (może zamiast supermocy jakaś superbroń?), ale też musiał się odnaleźć w nowej sytuacji. No bo przecież ma pracę, rodzinę i przyjaciół. Ukrywać to przed nimi? Czy raczej się chwalić?

I żeby czuł też strach. "Ścigają mnie faceci w czerni, a co z moją żoną i córeczkami?"

Sesja bez konkretnego zadania poza ustabilizowaniem swojej sytuacji. Np: zniszczyliście waszych prześladowców, nikt was nie ściga możecie iść swoimi drogami.

Mogłoby to być też coś jak "Pamięć absolutna". Nagle dowiadujesz się, że jesteś tajnym agentem-superżołnierzem. Żona miała cię pilnować, bo jest wytrenowaną zabójczynią, a ostatnie piętnaście lat waszego pożycia wgrali ci do głowy tydzień temu po powrocie z misji w Afganistanie.

Dużo pisania, ale wydźwięk jest taki:
Gramy współcześnie lub w niedalekiej przyszłości/przeszłości.
Tworzymy rozwiniętą postać mocno zakorzenioną w swoim świecie (rodzina, praca, studia, historia obejmująca ostatnie 20-30 lat, zupełnie normalna)
No i następuje zdarzenie, które przewraca życie do góry nogami.

EDIT: ciekawe jak to Nami streści na tej liście w pierwszym poście.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 02-10-2015 o 12:22.
Mi Raaz jest offline