Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2007, 16:56   #1
Dogen
 
Dogen's Avatar
 
Reputacja: 1 Dogen ma wspaniałą reputacjęDogen ma wspaniałą reputacjęDogen ma wspaniałą reputacjęDogen ma wspaniałą reputacjęDogen ma wspaniałą reputacjęDogen ma wspaniałą reputacjęDogen ma wspaniałą reputacjęDogen ma wspaniałą reputacjęDogen ma wspaniałą reputacjęDogen ma wspaniałą reputacjęDogen ma wspaniałą reputację
Poprawność językowa - Propozycja

Na wstępie zastanawiałem się gdzie umieścić ten temat, bo nigdzie w sumie mi do końca nie pasował. Postanowiłem więc umieścić tutaj. Jeśli nie pasuje to proszę o przeniesienie.
Chciałem poznać opinię szacownego grona na temat poprawności językowej w naszych wypowiedziach a szczególnie już w założonych sesjach i samej grze. W związku z tym moja propozycja do przedyskutowania:
Czy dobrym pomysłem byłoby wzajemne pilnowanie się, jeśli chodzi o nasze wypowiedzi, wskazywanie wszelkich znalezionych błędów i sugerowanie ich poprawy. W ten sposób każdy od każdego mógłby się czegoś nauczyć. Jedni przecież lepiej władają słowem a inni mniej.
A wszystko to, po to żeby podwyższyć jakość naszego forum a przy okazji wnieść pewne walory edukacyjne.
Od strony praktycznej mogłoby to wyglądać tak:
- W prowadzonych sesjach (i na nich można by się najbardziej skupić), w samych komentarzach do sesji, śledzący przebieg gry gdy coś zauważy, sugerowałby zmianę na poprawną formę. W ten sposób wzajemnie pilnowalibyśmy się przed popełnianiem błedów. Myślę, że wyrobienie sobie takiego nawyku nie byłoby złe, a niosło dużo pożytku.
Wtedy takie historie tworzone przez Gm'a i samych graczy nabrałyby większej wartości. Nie dość, że byłaby super fabuła to jeszcze zgrabnie i poprawnie przedstawiona.

Narazie to tyle, zacząłem temat i teraz co wy o tym sądzicie? Czy to ma sens? Proszę zainteresowanych o wypowiedź na nurtujący mnie problem.

Pozdrawiam
 
__________________
Wycofuję się na z góry upatrzoną pozycję
Dogen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem