Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2007, 23:11   #6
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Pobieżnie - przyznam - zerknąwszy na post Dogena miałam uczucie niejakiego deja-vu. Pomysł ze wszech miar godny pochwały, ale...

Swojego czasu - może jesteście za młodzi stażem, żeby wiedzieć (bez obrazy) - była na forum naszym szlachetna i niewdzięczna ranga korektora, związana min. z akcją "bykom stop" rozpowszechnioną onegdaj w internecie. Niepokorni byli raczeni warnami a nawet banami za ignorowanie uwag korektorów. Jakoś to szło, ale zdechło.

Już pomijam fakt, że zarówno firefox jak i word mają korektę pisowni i wystarczy niewielka doza dobrej woli, żeby błędów ort. i int. w postach nie było. Jak Mira powiedziała - wystarczy chcieć. Niestety niektórym sie nie chce. Ja swoich graczy w miarę "wychowałam", początkowo sama robiąc korektę postów przed i po wysłaniu (choć do zaluka już nie mam siły ). Też działało, ale chyba dlatego, że są przyzwyczajeni, że na nich krzyczę :P Błędy i literówki w postach strasznie mnie rażą (może przez moją pracę), choć sama nagminnie korzystam ze słownika FF. Podejrzewam jednak, że bez chęci zmiany i trzymania poziomu, cześć graczy po prostu się zniechęci i odejdzie. IMHO, jak komuś zależy na sesji to i wkłada wysiłek w formę i styl wypowiedzi (pod warunkiem, że wie jakie zastępcze słowo należy wybrać w korekcie - prawdziwych dyslektyków nie opapierowuje tylko wskazuję właściwą formę).

Mam nadzieję, że napisałam na temat, bo trochę już śpię
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 15-04-2007 o 23:16.
Sayane jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem