Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2015, 18:25   #202
GreK
 
GreK's Avatar
 
Reputacja: 1 GreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Felidae Zobacz post
Tymczasem odnoszę wrażenie, że rozgrywamy nagle intrygę polityczną z rolą główną postaci obce i Velga, a nasze małe marionetki, z żadnymi lub niewielkimi możliwościami w wysokich progach będą trochę dodatkiem do tej historii. Czy to tak ma wyglądać? Bo ja chyba liczyłam na większy związek z nazwą Morfa...
Dobrze, że o tym wspomniałaś bo jest okazja, żeby napisać jak wygląda to z mojej perspektywy - MG.

Rzeczywiście mam wrażenie, że ciężar sesji przeniósł się na postacie archigosa i Nekri. Ale jest to tylko i wyłącznie zasługa Velga i obce a nie roli postaci, które mają. Już tłumaczę...

Velg i obce są dla mnie graczami bliskimi ideału. Ilość zahaczek, które dostarczają mi w każdym niemal poście jest przytłaczająca. Nie mam z nimi problemu typu "co zrobić z tą postacią w kolejnym poście"? Z reguły jest wręcz przeciwnie. Gdybym miał opisać wszystko co mi podsunęli - zbrakłoby czasu a część przeznaczona dla nich byłaby znacznie większa.

Przykład:
W pierwszym poście dla Velga piszę o ruchawce w kopalni. Nie miałem zamiaru specjalnie tego wątku ciągnąć. Ot... od czegoś trzeba było zacząć. Pomyślałem - wyśle tagmatos, sprawa się rozwiąże. Tymczasem:
- archigos wydumał, że jest planowany zamach na jego życie
- w miasto wysłał taką plotkę
- ściągnął do siebie strategosa i pozbawił go funkcji
- zaangażował Syntyche w cały temat
- wybrał nowego archigosa
- wysłał...

Długo by wymieniać. Temat nakręcał temat.

Inny przykład. Ostatni post obce. Lista "to do" do mojego posta:
- Biały: przesłuchać Bardena, pasierba Gormuga
- Azra - wyprawić pochówek Brownowego syna
- pamiętać o poszerzeniu rany
- Kurush - szukać Browna
- Melis - posłać na przyjęcie
do tego dochodzi cała masa rzeczy z poprzednich postów o których powinienem pamiętać lub o które mogę zahaczyć. Cała masa wprowadzonych postaci niezależnych!

Inny przykład.
O zmorfowanym trupku, którego przywiózł ścierwnik do bustuarium wspomniałem w wątku ogólnym. Co z tego wyszło? Nekri się zainteresowała odszczepieńcem i Diatrysi przeszukują Skilthry w poszukiwaniu matki dzieciaka.

Teraz dla porównania przykład z drugiej strony.
Cytat:
Shar zwinęła się na łóżku w kłębek
Taką akcją mniej więcej kończy się post.

Felidae, ja nie chcę tutaj nikogo krytykować, tylko pokazać dlaczego możecie mieć wrażenie, że więcej się dzieje u archigosa, że to jakiś political fiction wychodzi wg Was.
Jestem pewny, że gdyby Velg i obce wymyślili sobie kogoś ze światka przestępczego, to byśmy opowiadali o brudach świata przestępczego i okazałoby się, że każda z Waszych postaci jest w jakiś sposób z nim powiązana.

Scenariusz Morfy jest bardzo luźny. Rzeczy, o których chciałem Wam opowiedzieć są na razie tłem wydarzeń. Z czasem będą nabierać większego znaczenia. A to co się dzieje z Waszymi postaciami zależy w dużej mierze od Was samych.

To nie tylko ja ale przede wszystkim Wy kreujecie ten świat!
 
__________________
LUBIĘ PBF
(miałem to wygwiazdkowane ale ktoś uznał to za deklarację polityczną)
GreK jest offline