Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-10-2015, 17:44   #22
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Co prawda głosowałem na nie, ale:
Cytat:
Napisał Ingwar Zobacz post
trzecią osobe o wiele lepiej się czyta wszystkim, wymaga trochę doświadczenia niż pierwsza osoba. A co najważniejsze świetnie buduje klimat.

Dwa każdy kto chce przełożyć live rpg na pbf jest skazany na porażkę.

Całkowicie dwa odmienne światy i styl gry.

Ktoś może świetnie prowadzić w realu a na pbfach się wykłada aż miło.
Tobie o wiele lepiej się czyta, mi bez różnicy. Trzecia i pierwsza osoba wymagają takich samych umiejętości, bo tu i tu piszesz. Pierwsza osoba też świetnie buduje klimat jak nie lepiej.

To zależy czym dla ciebie jest "live rpg" - ja na żywo grałem tak jak grywałem i przez forum i była fajnie, więc nie wiem skąd ci się wzięło to skazanie na porażkę. Może po prostu nie graleś w taką grę. To nie są całkowicie odmienne i światy i style gry - są odmienne, gdy tak chcesz, ale można i zrobić tak, żeby było podobnie.

Kwestia gustu jak to ładnie Nami wcześniej napisała.

Cytat:
Napisał Baird Zobacz post
1. Nie powierzać ważnych decycji graczą bo zwalą ci cały plan.
2. Nie starać się przypodobać graczą, spełniać swoją wizję, choćby miało się to spotkać z bezaprobatą kilku betonów.
3. Przygotwać ogólny zarys fabuły, bo bez względu na to co zrobisz BG i tak zrobią po swojemu i ci wszystko s....dolą.
Wydaje mi się, że złe nauki wyciągnąłeś. Nie możesz ograniczać wolnej woli postaci tylko dlatego, że co innego sobie przewidziałeś w scenariuszu. Przeczytaj chociażby te rady, które napisałem w cytatach w tym temacie: http://lastinn.info/raporty-z-sesji/...ywistosci.html ([Jednolinijków VI] Raport równoległych rzeczywistości)

Świat musi żyć. A postacie graczy to jedne z postaci w tym świecie.
 
Anonim jest offline