Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-04-2007, 19:44   #25
Lorn
 
Lorn's Avatar
 
Reputacja: 1 Lorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputację
Czarno to widzę...

A tak poważnie. Próbowałeś poszukać rozwiązania w ustawieniach swojego profilu?
Gdzie to może być jeśli nie tam...

No i jest
ustawienia --> edycja opcji v Pokaż moją reputację

----------------------------------------------------------------------

Geisha
Mam kilka pytań.
1. Jak daleko po linii prostej znajdują się ode mnie Ci dwaj łucznicy?
2. Domyślam się że nie maja długich łuków, jakie, zwykłe czy krótkie?
3. Na jakiej wysokości od ziemi znajdują się strzelcy? Które to piętro, ile metrów?
4. Czy są na tym samym dachu, czy na dwóch różnych budynkach?
5. Czy jest to dach dwuspadowy i widzę jedną jego stronę, czy jest to jakiś płaski dach, na którym można sobie wygodnie stać i chodzić?
6. Czy widzę jakąś klapę w dachu, z której mogli się na niego dostać strzelcy?
7. Czy widzę drzwi wejściowe do tego domu, na którego dachu siedzą strzelcy?
8. Czy z tego dachu istnieje możliwość przeskoczenia na inny dach? Ile metrów jest do najbliższego dachu?
9. Czy strzelec, który właśnie strzela celuje we mnie, czy w kogoś innego? (wiem że napisałaś odpowiedź w poście na to pytanie, ale powinienem móc to ocenić bo między mną, a innymi postaciami jest kilka metrów. Mogę nie być w stanie ocenić w kogo celuje jeśli celuje w kogoś innego, ale jeżeli strzała wymierzona jest prosto we mnie, to akurat powinno to być wyraźnie widoczne.)
10. Czy widziałem lub widzę u walczących i rannych na dole jakiś łuk, inną broń strzelającą lub chociaż miotaną np. sztylety, po które w ciągu kilku rund mógłbym sięgnąć?
11. Czy dwa trafienia, które zadałem temu bandycie na dachu wyeliminowały go już z walki?
12. Czy stoczył się z dachu na ulicę, czy to jest zupełnie płaski dach?
13. Ile latarni oświetla nasze pozycje i jak daleko są ode mnie? Czy rozbijając je staniemy się niewidoczni dla łuczników przy tym świetle księżyców, na tle ciemnej ulicy?
14. Gdzie musielibyśmy stanąć, żeby łucznicy nie mogli w nas strzelać?

Nie wiem czy dobrze sobie to wyobrażam, najlepsza byłby prosty szkic budynków, mapka np. w Paincie, taki rzut z góry przedstawiający przybudówkę, najbliższe budynki z oznaczeniem tych dwóch kominów z łucznikami i zaznaczeniem naszych pozycji.
Staram się ustalić pole widzenia strzelców, a bez takiej mapki obawiam się, że nasze wyobrażenia mogą być dość odległe od siebie. Mapka pomogłaby wyjaśnić, w jaki sposób łucznik mógł strzelić koło mojej nogi? Oznacza to, że ten dom nie stoi w jednej linii z przybudówką tylko jakoś z boku, wysunięty w głąb ulicy, a może nawet po drugiej stronie. Właśnie dlatego liczę na tą mapkę. Jeżeli możesz to podaj wymiary chociaż jednego budynku, żebyśmy mieli jakiś punkt odniesienia.
Mogłabyś ją wysłać do nas na maila? mój adres zusyk@zabki.net.pl
Rozumiem, że kominy, za którymi kryją się łucznicy nie znajdują się na krawędzi dachu, bo kominy raczej stawia się na środku dachu, w związku z tym, jeżeli stanęlibyśmy bliżej ściany np. przybudówki lub domu, z którego dachu oni strzelają, to oni automatycznie straciliby nas z pola swojego widzenia? Zgodnie z zasadą - nim dalej staniesz od krawędzi dachu, tym bardziej zasłoni ona to, co się dzieje na ulicy poniżej.
 

Ostatnio edytowane przez Lorn : 19-04-2007 o 09:29.
Lorn jest offline