Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-11-2015, 18:13   #38
kymil
 
kymil's Avatar
 
Reputacja: 1 kymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputację
Malborn przysłuchiwał się rozmowie towarzyszy i krasnoludów. Nie w smak mu była rozmowa krzepkiego plemienia o frontalnym ataku na trolla Amosa. Nie rozumiał pędu khazadów do orężnej rozprawy. Po cichu powątpiewał też w umiejętności bojowe krasnoludów, ale nie chciał jawnie urazić pobratymców Mistrza Thyriego.

Na sugestię Gondril o konieczności zawiadomienia Elronda Półelfa o bitnej bandzie z doliny Hoarwell pokiwał głową.

- Mistrz Elrond musi przedsięwziąć konieczne środki, aby zwalczyć zło w zarodku. Zastanawiałem się nawet czy nie odwołać naszej wyprawy i powiadomić mieszkańców Imladris o szajce, która napada na podróżnych. Niesława może przecie przyciągnąć inne stwory mroku, co jeszcze ich wzmocni. I jeszcze ten Ogr. To jakaś hybryda, mieszaniec, jeśli dobrze wnoszę? Cień zasnuwa me serce, gdy o nim myślę. Napawa mnie to wielkim niepokojem. Kto wie czy niedobitki nie ściągną nam na głowę tego nikczemnika? Nie można tego tak zostawić. To przecie jasne.

Naradził się po cichu z Gondril odnośnie ziół, które mogły by uśpić Amosa, na czas wystarczający do spenetrowania jego jaskini.

- Pomogę Wam jedynie w potyczce z Trollem, jeśli usypiający wywar zadziała. Nie widzę szans na starcie z rozwścieczonym Amosem w jego pieczarze. Czym innym jest bohaterstwo, czym innym zaś zuchwalstwo i nadmierne ryzyko. Los tej krainy będzie ciążył nam na sumieniach, jeśli Rivendell nie zostanie powiadomione, bo my lekkomyślnie położymy karki u stóp Trolla.


- Dość tego mitrężenia czasu. Pani Gondril pomożesz mi szukać ziół?
 
kymil jest offline