Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-11-2015, 10:06   #82
Ardel
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 1 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
Ulli rozmawiał z szewcem, nie mając pojęcia, że jego towarzysze niedoli uciekają właśnie przed parą orków. Na zawezwanie do boju o Imperium Philipp chciał coś odpyskować, ale popadł nagle w zadumę. Po chwili rozmyślań pokiwał głową. Potem rozmowy potoczyły się na zupełnie inne tory, a Ulli, wypytując o zainteresowania, usłyszał bardzo ciekawe zdanie.

Właśnie, szlachcicu – zaczął Huber, kiedy wypili po kielichu wina. – Słyszałem od myśliwego, że dostrzegł za zachodnią drogą harpie. Wierzyć mi się nie chce w to co powiedział, ale… Zawsze intrygowały mnie te stworzenia. Może, jakbyś także je dostrzegł, to powiedziałbyś mi o nich co nieco? A jako pamiątkę przyniósł pióra z ogona albo jakiś inny fragment poświadczający prawdziwość twoich słów? Byłbym w stanie zapłacić za to dobrych kilka koron. A jeżeli byś tu jakoś żywą sprowadził! Byłbym chyba twoim dłużnikiem do końca życia… – W oczach Philippa błysnął jakiś dziwaczny płomień.


Oglądając się przez ramię, uciekający dostrzegli, że orkowie podjęli pogoń. Jednak w miarę wypoczęci i z pewnością mniej obciążeni elf, krasnolud i człowiek utrzymywali dystans. Orkowie, pomimo wysiłku i zagrzewania się porykiwaniem, nie potrafili zbliżyć się do ofiary i po pewnym czasie zaprzestali pogoni.

Wyczerpani dość niespodziewaną ucieczką, dostrzegli niedługo potem światła w oddali. Wyglądało na to, że za niedługo dotrą do upragnionej cywilizacji…
 
Ardel jest offline