Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-04-2007, 18:55   #8
fds
 
fds's Avatar
 
Reputacja: 1 fds nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Radosław Zobacz post
To samo tyczy się Elfów i Indian, chodziło mi o plemie np. Siouxów. I inne tego typu plemienno- koczownicze społeczności. Szanujące przyrodę, siły natury, zabijających tylko tyle zwierząt ile było im potrzebne do przeżycia. Idąc dalej z tego co słyszałem to Indianie o których mowa nim poznali „blade twarze” toczyli między sobą wojny na zasadzie kto kogo pierwszy zrzuci laską z konia, dopiero potem nauczyli się od Europejczyków przez to że zaczeli ich okradać co to jest „biała wojna”. Po wojnie z krasnoludami stary świat zaroił się ich „rezerwatami”.
Według moich informacji nie było tak jak piszesz. Wojny pomiędzy plemionami indiańskimi nie odstawały okrucieństwem od innych wojen na świecie. Były przypadki "wyżynania" całych wiosek, z kobietami i niemowlętami włącznie. W kulturze indiańskiej nurt poszanowania przyrody jaki się obecnie kojarzy z ta nacją rozwinął się na dobrą sprawę w XVI wieku.

I nie wiem czy jest sens takiego porównywania. Każdy chyba wie ze Warhammer został oparty o model średniowiecznej Europy (Imperium to Niemcy etc. etc.) Jednak nie widzę po co na siłę system "fantastyczny" wciskać w prawdziwe realia historyczne. Jak ktoś chce widzieć goblinów jako Turków to niech przejdzie na system gdzie nie będzie musiał tego zmieniać. Nie każdy musi tak widzieć tę "nację" i np. dla mnie oni w niczym nie przypominają Tureckich plemion. Co innego np wypatrzyć w historii coś co można z powodzeniem zastosować w grze z tym się w pełni zgadzam i popieram.
 
__________________
Ludzie mi ufają. Cały czas przychodzą do mnie mówiąc "Nie zawiedź mnie znowu".
George W. Bush
fds jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem