Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2015, 18:14   #7
ChoasGuard
 
ChoasGuard's Avatar
 
Reputacja: 1 ChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodze
Dzięki za wszystkie uwagi. Fajnie, że jest odzew i to zachęca mnie do pracy.
Mam nadzieję, że moje pomysły się spodobają i znajdą się chętni do udziału w sesji.

Żaden głos, choćby najbardziej krytyczny mnie nie zniechęci, o ile nie jest li tylko czystą złośliwością.
To, że ludzie bywają różni wiem doskonale. Kilka lat na tym świecie już żyję.

Odpowiadając na pytania.
- miks Strugackich i realiów komputerowego RPG brzmi oczywiście ogólnie, ale w rekrutacji postaram się wszystko jasno opisać.
Nie będzie to oczywisty miks, bo zarówno obraz Zony będzie zmieniony, jej status w pewien sposób, jak i historyczne realia. Dość powiedzieć, że w roku 2000 nadal będzie istnieć ZSSR, choć w troszkę zmienionym kształcie.
Obecność Obcych będzie li tylko zarysowana, tak jak to jest u Strugackich. Nie będzie ufoków biegających po Zonie. Będzie jednak wyczuwalna nie tylko w postaci tajemniczych artefaktów.
- myślałem o umieszczeniu akcji w Polsce, ale ilekroć próbowałem przekonać moich graczy do zabawy w polskich realiach, tylekroć spotykałem się z niechęcią i grymaszeniem.
Wydaje mi się, że czarnobylska legenda, pomieszanie faktów z różnymi wymysłami stanowi o sile i popularności Stalkera. To właśnie ona przyciąga ludzi zarówno do zwiedzania zamkniętej Strefy wokół reaktora, jak i do snucia fantastycznych wizji na jej temat.
Dlatego też zdecydowałem się właśnie na umieszczenie akcji w tak wielu dobrze znanej topografii.
- mechanika będzie, miejscami dość skrupulatna (kwestia liczenia amunicji, napromieniowania, czy stanu ran). W znacznej mierze będzie ona wzorowana na tej jaka została umieszczona w grze Stalker, autorstwa Łukasza M. Pogody, Mateusza Tomczyka.
- gra będzie tylko na forum. Jako słabo obeznany z forumowym graniem nie wiem, czy ogarnę prowadzenie gry w jeszcze jakiś dodatkowych mediach.
- tempo gry tak wstępnie to 1-2 posty na tydzień.
- osoby, które nie znają ani gry, ani powieści Strugackich też będą mogły zagrać, gdyż świat sesji to będzie mój wymysł bazujący na tych dwóch źródłach.
 
ChoasGuard jest offline