Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2015, 14:15   #28
ChoasGuard
 
ChoasGuard's Avatar
 
Reputacja: 1 ChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodze
zarok nie porzuciłem pomysłu w którym gracze są członkami FSB. Jest to jeden z dwóch moich pomysłów na tę sesję.
Jak sam zauważyłeś na razie pod przewodnictwem bakcyla toczy się mała przepychanka. Choć w sumie jestem mu za to wdzięczny, bo podbija temat i pompuje mój hype i nie jako dzięki temu temat został zauważony.
Parę osób wyraziło chęć udziału w sesji, ale w większości bez określania którą koncepcję wolą.

Opcja z agentami FSB na pewno jest bardziej otwarta i daję większą swobodę graczom. Tym samym jednak powoduje, że sesja będzie wymagała więcej czasu.
Cel jest dość luźno określony i w moim szkicu fabuły jest kilka dróg, którymi mogą pójść gracze.
W mojej wersji świata centrum Zony, to nie tylko sama elektrownia i reaktor.
Elektrownia jest sercem centrum, ale obecnie nikt tam nie przebywa, gdyż dotrzeć tam jest wręcz niemożliwością. W mojej wersji centrum Zony to bardziej rozległy teren, z resztą jak sama Zona.
W pomyśle z FSB chodzi głównie o próbę znalezienia w miarę bezpiecznego miejsca na bazę wypadową i próbę stworzenia (w dalszej przyszłości) sieci posterunków. Tak, aby można było badać i kontrolować serce Strefy.
W tym pomyśle gracze na pewno będą mieli większe możliwości, czy to jeżeli chodzi o sprzęt, leki, czy też wsparcie władz. Tym samym mogą mieć większy wpływ na kształtowanie świata.
Sesja byłaby więc dla mnie bardziej wymagająca, a i gracze musieliby być bardziej kreatywni i charakteryzujący się własną inicjatywą.

Opcja ze stalkerami i weteranem Zony jest po pierwsze krótka, po drugie ma jasno określony cel. A mianowicie dostarczyć ładunek i konającego weterana do bezpiecznej strefy. Po drodze trzeba będzie dokonać kilku moralny, taktycznych i etycznych wyborów.
Zarys fabuły wygląda następująco:
- weteran zbiera grupę początkujących stalkerów i w zamian z pomoc obiecuje szybkie wzbogacenie się;
- zna on bowiem miejsce, gdzie ukryty jest zbiór artefaktów;
- misja przebiega bez większych kłopotów do momentu dotarcia do celu. Weteran samotnie idzie po "skarb" i wynosi go na powierzchnię. Przychodzi jednak ciężko ranny, wręcz konający.
- "skarbem" okazuje się ciężka, ołowiana skrzynia bez widocznych śladów mogących sugerować sposób jej otwarcia;
- weteran mówi, że powie jak ją otworzyć, ale dopiero w szpitalu;
Zdaniem graczy będzie więc dostarczenie ładunku i weterana do bezpiecznego miejsca. Co oczywiście nie będzie takie proste.

Co do mechaniki, to już pisałem, że będzie ona obecna. Będzie to lekko przerobiona mechanika z gry S.T.A.L.K.E.R autorstwa Łukasza M. Pogody i Mateusza Tomczyka.
 
ChoasGuard jest offline