Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2015, 21:09   #6
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Campo Viejo, długość postów zasadniczo nie jest czymś, co mi robi. Dla mnie odpis musi coś wnosić do gry a długość jest sprawą wtórną. Prawdopodobnie w naturalny sposób wyjdzie tak, że będą to raczej akapity, chociażby dlatego, że ciężko ustawić scenę jednym zdaniem. Niemniej zagwarantować tego nie mogę - każdy orze, jak może.

Gargamelu, przypuszczam, że wątpię, czy odnalazłbyś się w tej sesji. Oczywiście mogę się mylić, ale uprzednie doświadczenia wspólnej gry zdawały się wskazywać, że jesteś graczem, który bardzo sobie ceni nietykalność własnej postaci, co samo w sobie niczym złym nie jest, jednak koliduje z mechaniką Fiasco. W tym systemie gracz, na którego przyszła kolej, wybiera czy rozstawia scenę, czy też decyduje jak ona się skończy dla jego postaci (w uproszczeniu: źle czy dobrze).

Ardelu, to jest niezły pomysł, na pewno byłoby przydatne i ułatwiło decyzję osobom nieznającym systemu a potencjalnie zainteresowanym. Problem w tym, że od ręki czegoś takiego nie mam - spróbuję napisać, jeśli znajdę chwilę.

Fyrskarze, w komentarzach. Fiasco jest o tyle specyficzną grą, że grają wszyscy nawet wtedy, kiedy nie grają. W sensie że ich postać nie występuje w danej scenie. Chodzi o to, żeby zakręconą historię tworzyć wspólnie - wzajemnie nakręcać się zajawkami, skojarzeniami, głupawkami, itd. i w końcu wyciągać z nich coś, co popchnie fabułę w najciekawszym dla wszystkich kierunku.
 
dzemeuksis jest offline