Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-04-2007, 13:27   #14
krzychox
 
Reputacja: 1 krzychox nie jest za bardzo znany
Death Note .. no cóż. Nie zgodzę się z wieloma osobami, że jest kiepskie. Mangi wprawdzie nie czytałem wiele, bo tylko dwa pierwsze chapy, ale z anime jestem na bierząco. Teraz miałem małą przerwę i mam dwa odcinki do nadrobienia.

Co do samego anime ... Przyznam, że od pierwszego odcinka zrobiło na mnie wrażenie. Ciekawe zabijanie nudy, że tak powiem, przez Yagami Raito. Ukazano tu nudne życie jednego z mądrzejszych ludzi w Japonii, który dzięki znalezieniu Death Note może odmienić swoje życie. Można tu powiedzieć, że dla sławy zrobi się wszystko, tutaj mamy podobną sytuację. Raito chce być dosłownie Bogiem Nowego Świata, jak to sam określa.

Niestety nie przepadam za jego postacią, która jest, hmm, psychiczna, że się tak brzydko wyrażę. Taka jest prawda i nic nie poradzimy. Jego geniusz tylko mu pomaga w osiągnięciu swojego celu. Najbardziej 'podobała' mi się postać L, który był zaślepiony .. Raito go oszukiwał od samego początku, wykorzystał, tak samo, jak wykorzystał Misę.

Fabuła jest doskonale przemyślana .. Mowa między innymi o tym, jak Raito stracił celowo prawa własności do notesu i później je odzyskał .. Wszystko obmyślił, wiedział, co będzie robił, gdy straci wspomnienia ..

Spoilerowania starczy, nawet w takim małym stopniu.

Przejdźmy dalej. Nowy opening tylko pokazuje, jak bardzo DN jest schizowate. Niechcący dowiedziałem się o kilku rzeczach z mangi i mogę stwierdzić, że nowy opening jest idealnie dopasowany do klimatu anime.
A właśnie, klimat. Od samego początku mroczny, trzymający w napięciu ..
Sama muzyka idealnie dopasowana. Najbardziej poboba mi się piosenka z pierwszego openingu, która jest chyba najlepszą nutką z całego anime.

Kreska również trzyma dobry poziom.

Podsumowując mogę polecić każdemu to anime ..

Pozdrawiam
 
krzychox jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem