Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-12-2015, 16:24   #111
Ulli
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
Szlachcic był niepocieszony, że nie udało im się odnaleźć kuźni. Co to za wieś bez kuźni i kowala? Nie chciało mu się wierzyć, że z każdą drobną naprawą, czy koniem do podkucia udają się do pięćdziesiąt kilometrów do Salkalten. Wzruszył ramionami i zwrócił się do Ragnara.

- Jeśli rzeczywiście nie ma tu kuźni to wracajmy do szewca. Osełkę to pewnie i on ma. Ma w końcu noże do wycinania skór, które musi ostrzyć. Poza tym robi się już późno.

Dotarli do chaty swego gospodarza akurat na posiłek. Ulli przyzwyczajony do nietypowych zainteresowań i zamiłowania do fantastycznych opowieści nie zwracał większej uwagi na rozmowę szewca z Nathanielem. Dopiero gdy ten zapytał ich o jutrzejszy dzień i plany na walkę odpowiedział jak przystało na dobrze wychowanego człowieka.

-Co prawda jako szlachcic, na dodatek szlachcic, który był zmuszony pewien czas zarobkowo zająć się wojaczką, mam pewną wiedzę z zakresu wojskowości, ale nie mam zamiaru wtrącać się do dowodzenia. Nie znam ludzi z którymi przyjdzie nam iść w bój. Nie znam terenu, nie mam danych ze zwiadu. Poza tym pani Kathrin sprawia wrażenie profesjonalistki. W takim wypadku moja wiedza mówi jasno. Słuchać dowódcy i znać swoje miejsce w łańcuchu dowodzenia. Oddział musi działać jak jeden organizm. Nie mam zamiaru dla własnych ambicji, lub źle pojętej dumy tego kwestionować i przez to narażać całą operację na niepowodzenie. Jeśli pytasz co planuję jutro, to planuję zmówić krótką modlitwę do Ulryka, wziąć w dłoń swój miecz i wykonując wszystkie rozkazy dowódcy nieustępliwe walczyć do śmierci swojej lub wroga. Tak mi dopomóż Ulryk!

Skończywszy swą wypowiedź wrócił do jedzenia.
 
Ulli jest offline