Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-12-2015, 22:24   #112
Gerappa92
 
Gerappa92's Avatar
 
Reputacja: 1 Gerappa92 jest godny podziwuGerappa92 jest godny podziwuGerappa92 jest godny podziwuGerappa92 jest godny podziwuGerappa92 jest godny podziwuGerappa92 jest godny podziwuGerappa92 jest godny podziwuGerappa92 jest godny podziwuGerappa92 jest godny podziwuGerappa92 jest godny podziwuGerappa92 jest godny podziwu
Nathaniel uważnie słuchał i dopytywał z ciekawością o szczegóły pochodzenia tajemniczych przedmiotów. Kiedy zobaczył róg jednorożca zaparło mu dech w piersiach. Wziął go do ręki i zaczął starannie oglądać.

- To jest coś Philippe. Trzymaj to dobrze ukryte. Jeszcze pojawi się jakiś opętaniec i będzie chciał Cię za to na stos wrzucić pod pretekstem herezji. A ja dobrze znam tych popaprańców. Ten róg wzięli by zabrali i pewnie się nim w dupe zapychali aby nabrać magicznych właściwości. Buehehe
- wybuchnął śmiechem z własnego żartu, po czym z czcią oddał pseudo róg szewcowi. - Mówię Ci zbijesz kiedyś na tym fortunę.

Kiedy elf zobaczył sześcienne kamienie wzbudziło się w nim szczere zainteresowanie. Mimo to zachował zimną krew kiedy Philip mu je pokazywał. Nie powiedział na ich temat nawet słowa. Gdy już obejrzeli całą kolekcje Żeglarz rzekł.

- Imponujące, naprawdę imponujące. W Życiu bym nie powiedział że na takiej zabitej dziurze znajdzie się taki pasjonat jak Ty. Tylko na Twoim miejscu bym uważał na te kamienie. Nie wiem czy wiesz ale mi to przypomina minerały dynamitu z gór środkowych. Są szalenie niebezpieczne, ponieważ w momencie silnego wstrząsu potrafią wysadzić cały dom. Słyszałem że krasnoludy używają ich do wydrążania swych tuneli albo do rozpierdalania głów orkom. He he.

Na widok swoich przyjaciół elf bardzo się ucieszył i powiedział, że na kolację znów będzie pyszną owsianka Philipa. Po słowach Ulliego Nathaniel drwiąco uśmiechnął się pod nosem.

- Z rozmowy z Tobiasem wynikało, że chcą po prostu ruszyć na nich w środku dnia kiedy śpią. Też mi wielka operacja. Trzeba bydlakom upuścić trochę krwi żeby już więcej nie plugawili matki ziemi. Jeżeli nasz banda będzie jednym organizmem to Ragnar chyba będzie jego zabójczym kłem. Niezły Toporek krasnoludzie. Poćwiartujesz tych skurwysynów co? Ja to bym ich w powietrze czymś wysadził... - zakończył zdanie jakby dając czas do zastanowienia się szewcowi. Nathaniel patrzył na niego ukradkiem.
 
__________________
"Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia."
Albert Einstein
Gerappa92 jest offline