Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2015, 17:03   #130
Molkar
 
Molkar's Avatar
 
Reputacja: 1 Molkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputację
Ponieważ broń ma 2 typy usprawnień licząc te nie epickie

+1 / + 2 / +3 / + 4 / + 5

Jeśli chodzi o bonus do obrażeń i trafienia

Oraz usprawnienia dające bonusy np. k6 od ognia (które jest usprawnieniem liczonym jako + 1 )

i tak broń nieepicka może mieć premię do obrażeń i trafienia max + 5 oraz usprawnienia dające jakieś bonusy.

Pamiętać trzeba że premia od +1 do +5 i usprawnienie dające jakieś tam bonusy razem nie może przekroczyć + 10 przy nieepickiej broni.

czyli np. jak dasz broń + 5 i do tego chcesz dowalić np. ostrość itp. to suma dodatkowych bonusów nie może przekroczyć + 5

Aby wsadzić jakiekolwiek bonusy do broni musi ona być przynajmniej + 1 (czyli + 1 do obr/traf)

Czyli np. Długi miecz + 5, ostrości(+1), prędkości(+3) i do tego + k6 od ognia(+1) to max jaki możesz zrobić z nieepicką bronią.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić
Długi miecz + 1,migbłystalny (+6 jeśli pamiętam), prędkości (+3) i też mamy sumę łącznie +10

Trzeba pamiętać że do obrażeń i trafienia liczy się tylko umagicznienie +1/+2/+3/+4/+5

Cechy specjalne broni nie dodają się do tego bonusu

W książce epickiej są opisane jak robić bronie powyżej łącznego +10 ale ceny wtedy idą nagle w dziwne cyfry

Nakręciłem nakręciłem ale chyba jakoś składnie napisałem
 
__________________
„Dlaczego ocaleni pozostają bezimienni – jakby ciążyła na nich klątwa – a poległych otacza się czcią? Dlaczego czepiamy się tego, co utraciliśmy, ignorując to, co udało nam się zachować?”
Steven Erikson, „Bramy Domu Umarłych”, s. 427
Molkar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem